آخرین بروز رسانی: 30ام خرداد, 1402

آشنایی بیشتر با پایگاه داده UpToDate

پایگاه داده UpToDate

پایگاه داده UpToDate جزء دیتابیس های پرطرفدار پزشکی است که دربرگیرنده اطلاعات بازبینی شده بالینی است. پایگاه داده آن حاوی اطلاعات معتبر بالینی قابل استناد طبق آخرین شواهد بالینی است.

در این مقاله ، به پایگاه داده UpToDate برای دسترسی به مقالات آپتودیت پرداخته و مزایای این دیتابیس ارزشمند را طبق رفرنس به منابع آن توضیح می دهیم. همچنین به بررسی انواع اکانتهای موجود در سایت پرداخته و مشخصات هرکدام را با توجه به نوع کاربری ، قابلیت های آفلاین ، آپدیت مطالب بررسی و توضیح می دهیم. برای تهیه اشتراک پایگاه داده UpToDate میتوانید از طریق لینک های هرکدام، اقدام فرمایید.

دانلود اپلیکیشن موبایلی برای دسترسی به پایگاه داده UpToDate

برای دسترسی راحت تر به مقالات آن کافیست تا برنامه آن را روی موبایل خود نصب کنید. برای دانلود آخرین ورژن کافیست از لینک های زیر نسبت به دریافت برنامه اقدام نمایید.

درباره پایگاه داده UpToDate

وقتی صحبت دانش پزشکی مبتنی برجدیدترین شواهد بالینی می شود، معتبرترین نام برای پزشکان و کادر مراقبت های بهداشتی پایگاه داده UpToDate است که به عنوان بهترین نرم افزار در راس قراردارد.

در ادامه به توضیح کاملی از علت موفقیت و محبوبیت آن می پردازیم. آخرین بروزرسانی مطالب آن ژوئن سال 2023 است که بطور هفته ای یا روزانه اطلاعات موجود در آن بازبینی و درصورت نیاز، روزآمد می شود.

بیش از 25 سال است که پایگاه داده uptodate به عنوان معتبرترین منبع پزشکی برای تشخیص و درمان مورد استفاده پزشکان قرار می گیرد .آپتودیت یک مرجع پزشکی مبتنی برشواهد است که اطلاعات موجود در آن بصورت مداوم و روزانه آپدیت می شود. اطلاعات موجود آن گزارشی از آخرین تحقیق پزشکی یا دارویی نیست ، بلکه دارای شواهدی قابل درکی که توصیه های درمانی آن کاربردی و قابل استفاده در محل مراقبت است.

این منبع غنی از اطلاعات توسط بهترین نویسندگان و بهترین متخصصان پزشکی نوشته شده و پس از بررسی های لازم در مراحل مختلف نگارش، در انتها توسط متخصص هر رشته بازبینی مجدد و بعد از تایید چندین داور منتشر می شود.

علاوه بر عمق مطالب ، این منبع برای دسترسی بهتر، نسخه موبایل خود را منتشر کرده  که این نرم افزار شامل انواع عکس و گرافیک های مرتبط ، امکان سرچ سریع  در مطالب آن ، مقاله های مکمل اطلاعات بیمار و….است

با وجود مجلات پزشکی با جستجو و تدوین های مختلف ، هیچ پایگاه داده ای که بطور تخصصی در زمینه تشخیص و پیشنهادات درمانی بیماران و کاربردی باشد ،غیر از  uptodate وجود ندارد.

معتبرترین نرم افزار در سراسر دنیا

پایگاه داده UpToDate معتبرترین نرم افزار جهان

UpToDate معتبرترین نرم افزار پزشکی مبتی بر شواهد بیش از 1.5 میلیون پزشک در 180 کشور و به عنوان نرم افزار جدایی ناپذیر در 36.500 بیمارستان و مراکز درمانی می باشد. تمامی اطلاعات موجود در آن ،طبق آخرین اطلاعات بالینی معتبر پایگاه های جهانی مانند مدلاین و …. و ژورنال های پزشکی که توسط نویسندگان پزشک متخصص جمع آوری شده است. بخشی از مزایای آن می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • قابلیت به روزرسانی به آخرین نسخه موجود
 • استفاده بدون محدودیت به یک موبایل ثابت
 • امکان خروجی گرفتن از صفحات با فرمت pdf
 • امکان ارسال مطالب از طریق ایمیل و تلگرام و…
 • دسترسی به کتابها و رفرنسهای معتبر دارویی
 • امکان سرچ و دسترسی به گرافیک ها
 • امکان بروزرسانی و دسترسی به آخرین مقالات پایگاه داده
 • امکان استفاده از نرم افزار بصورت آنلاین و افلاین

عمق مطالب در پایگاه داده UpToDate

مطالب آن شامل بیش از 9500 مطلب پزشکی مبتی برشواهد همراه با پیشنهاد های درمانی که توسط 6700 نویسنده ،پزشک متخصص و محققین دقیق بررسی و نگارش شده است. برای اطلاعات تخصصی هر بخش آن، از نویسندگان پزشک متخصص با همان رشته کمک گرفته شده، تا مطالب توسط افرادی که آشنایی کامل با بیماری و مبحث مورد نظر را دارند، بتوانند مطالب کاربردی ارائه دهند.

بنابراین محتوای آن حاوی اطلاعات کاربردی که دربرگیرنده، علائم بیماری، معاینات، تشخیص و گزینه های درمانی است که در حین معاینه بیمار به پزشک برای تصمیم گیری طبق جدیدترین اطلاعات کمک می کند.

این نرم افزار برای درک بهتر کاربران حاوی بیش از 75 هزار متن و تصویر است که گرافیک ها در کنار متون برای اطلاعات بیشتر قرار داده شده و همچنین ویدئو های مرتبط در انتهای هر مبحث در بخش گرافیک ها تعبیه شده است. پایگاه داده uptodate بیش از 11600 زمینه موضوعی در 25 تخصص پزشکی مختلف را پوشش می دهد.

با خرید اکانت uptodate چه چیزهایی بدست می آورید ؟

1- دسترسی بیش از 11000 موضوع و مبحث پزشکی مربوط به 25 تخصص

2-دسترسی بیش از 1500 موضوع اطلاعات بیمار

3-حدود 33000 گرافیک و تصویر و همچنین فیلم

4-دسترسی به بیش از 175 حسابگر پزشکی

5-دسترسی به اطلاعات دارویی بیش از 6000 داروی مختلف

6- و بسیاری امکانات دیگر

بنابراین شما به تمامی به اطلاعات ارزشمند دست پیدا خواهید کرد. برای خرید میتوانید از لینک های موجود در سایت اکانت اورجینال آن را خریداری و آخرین نسخه آن را دانلود کنید.

همیشه درحال به روزرسانی ، همیشه UpToDate

اطلاعات بالینی به صورت پیوسته در حال تغییر است .تیم تحقیقاتی آپتودیت متشکل از پزشکان متخصص در بخش نگارش و جمع آوری محتوا، تمامی منابع و ژورنال های پزشکی معتبر را رصد تا در صورت تغییرات مهم، مطالب پایگاه داده را نیز روزآمد کنند.

از آنحایی که پایگاه داده آن همواره آخرین تحقیقات پزشکی را فراهم میکند و اگر تغییرات یا آپدیتی که موجب تغییر در روال درمانی و بالینی شود در بخش های مخصوص پایگاه داده  whats news  و همچنین  Practice Changing UpDates قرار میگیرد. این آپدیت ها از نظر پزشکان تدوین گر ما مهمترین قسمت نرم افزار هستند که به آن اضافه شده است.

انتخاب پزشکان :

برای بررسی میزان رضایت پزشکان از آپتودیت، بخشی در نرم افزار برای ثبت بازخورد کاربران قرار داده شد. در طی این نظر سنجی، پزشکان بیش از 43 میلیون نظر موافق دریک ماه را ثبت و استفاده از نرم افزار را به پزشکان همکار خود نیز پیشنهاد دادند.

با اعتقاد راسخ در ارائه بیشترین مطالب پزشکی موجود ؛ آپتودیت همواره از بازخورد دریافتی کابران خود استقبال خواهد کرد و تمامی نظرات و پیشنهادات دریافتی در جهت بهبود عملکرد خود استفاده خواهد کرد.

قابلیت CME برای ثبت یادگیری بیشتر

با ارایه CME از سال ۲۰۰۰، UpToDate بالاترین جایگاه اعتبار گذاری را از طریق اعتبار سنجی شورای آموزش و پرورش پزشکی را دریافت کرد.

تعداد کلی افراد که برای استفاده از CME, CE,و  CPDدر نرم افزار ثبت نام کرده اند، هرساله در حال افزایش است

علاوه بر آن ، تعدادکاربران آن هرروزه در حال افزایش است. طبق نظرسنجی های گرفته شده از رزیدنت ها ، حدود 95 درصد از آنها uptodate را به عنوان منبع مهم و تاثیر گذار در آموزش معرفی کرده اند. 90 درصد از افراد آن را به عنوان اولین منبع پاسخ به سوالات بالنی استفاده میکنند . حدود 78 درصد، پاسخ سوالات خود را در قسمت  Practice Changing Update یافته اند .

صرفه جویی در وقت و امید به زندگی

طبق تحقیقات در هاروارد ، بیمارستانهای که از نرم افزار برای درمان استفاده میکردند ، موجب صرفه جویی در :

 • کاهش خطای تصمیم گیری پزشک
 • کاهش میزان مرگ و میز
 • کاهش زمان بستری و صرفه جویی در هزینه ها

معرفی انواع اکانت های پایگاه داده UpToDate

اکانتهای رسمی و غیررسمی

سایت مدیکال آپتودیت با اهمیت به سلایق کاربران و در جهت راحتی دسترسی اکانت های پزشکی ،نسبت به تهیه و فروش انواع اکانتهای مختلف مانند اکانت آپتودیت رسمی و غیر رسمی اقدام کرده است.

هرکدام از این اکانت ها دارای ویژگی های مختلف مانند تعداد کاربری های مختلف ، قابلیت استفاده در موبایل و …. هستند که در ادامه به توضیح کامل در مورد هرکدام خواهیم پرداخت تا بتوانید نسبت به انتخاب و خرید متناسب با نیاز خود اقدام کنید.

اکانت اصلی پایگاه داده UpToDate

از ویژگی های منحصربفرد اکانت رسمی میتوان به قابلت استفاده مستقیم آن، دراپلیکیشن آن اشاره کرد. در این نوع اکانت، قابلیت دسترسی همزمان روی دو موبایل برای کاربر ایجاد و میتواند از اکانت خود روی موبایل یا تبلت و آیپد خود با سیستم عامل مختلف یا مشابه، لاگین کرده و بصورت همزمان از آنها استفاده نماید.

اکانت رسمی دارای قابلیت آپدیت تا مدت زمان اشتراک اکانت بوده و بعد از سپری شدن مدت اکانت، امکان تمدید اکانت برای استفاده مجدد وجود دارد.

مدت زمان اشتراک اکانت

اکانت رسمی دارای مدت اشتراک شش ماهه و یکسال است که در طی این مدت میتوان از آن استفاده و بعد از اتمام مدت اعتبار اکانت، امکان تمدید وجود دارد.

نوع استفاده

اکانت رسمی در دو نوع اکانت آفلاین و آنلاین یا آنلاین است. میتوان گفت که قابلیت استفاده آنلاین و اتصال آن پایگاه داده اصلی و مشاهده به روز ترین اطلاعات تنها در نوع اکانت های رسمی وجود دارد و سایر اکانتهای غیراصلی یا مشابه، اطلاعات قدیمی تر و به صورت آفلاین را داراست.

در نوع اکانتهای آفلاین و آنلاین، بعد از وارد شدن نرم افزار اصلی با یوزر و پسورد شخصی خود، امکان دانلود دیتابیس آن با حجم دو گیگ و استفاده از آن بدون نیاز به اینترنت وجود دارد. بعد از اتمام دانلود دیتابیس میتوان اتصال اینترنت را قطع و از آن استفاده کرد.

اتصال به اینترنت در نوع آفلاین تنها درصورت تمایل به آپدیت مورد نیاز است. با انتخاب گزینه آپدیت اتوماتیک، به محض اتصال به اینترنت، آخرین اطلاعات بروز پزشکی پایگاه داده uptodate جایگزین اطلاعات قدیمی می شود.

نوع اکانت آنلاین اصلی نیز ، بدون نیاز به حجم و فضای خالی روی مموری یا موبایل قابل استفاده بوده و بعد از خرید اکانت ، تنها با نصب اپلیکیشن و لاگین شدن با یوزر و پسورد ، آپتودیت به صورت آنلاین قابل استفاده است.

اکانت غیر اصلی

از ویژگی های خاص اکان  غیر رسمی میتوان به دسترسی به محتوای کلی Uptodate از طریق اپلیکیشن های ایرانی اشاره کرد . اکانت غیر رسمی دارای مدت زمان یکساله است.در این نوع  قابلیت آپدیت اطلاعات توسط کاربر تا مدت یکسال وجود دارد و میتوان اکانت را به آخرین نسخه موجود یک ماه اخیر ، بروزرسانی کرد و پس از سپری شدن مدت اعتبار اکانت میتوانید برای سالهای آتی مدت اشتراک خود را تمدید یا با آخرین آپدیت ان کار کرد.

نوع استفاده

اکانت uptodate غیر اصلی، بصورت آفلاین و بدون نیاز به اینترنت قابل استفاده است. از آنجایی که نوع غیر رسمی امکان استفاده آنلاین از این نوع وجود نداشته . برای استفاده، ابتدا بایستی دیتابیس آن با حجم 2 گیگ دانلود شود. با توجه به قابلیت آفلاین از این اکانت میتوانید در محل کار و بیمارستان و….. درمکانهایی که دسترسی به اینترنت  ندارید، استفاده کنید .

آپدیت دراکانت غیررسمی ، بصورت ماهیانه و از داخل نرم افزار توسط کاربر صورت می گیرد. بعد از خرید، آپدیت اطلاعات در بخش آپدیت نرم افزار توسط برنامه نویس در بازه زمانی یک ماه تا 40 روز قرار گرفته که کاربر با مراجعه به این قسمت میتواند اطلاعات جدید را دانلود کند. اطلاعات آن تا یکسال بعد خرید انجام شده و بعد از سپری شدن مدت اشتراک و درصورت عدم تعویض موبایل؛ اطلاعات قدیمی در آن قابل مشاهده است.

درصورت تمایل به دریافت اطلاعات جدید، بعد از پرداخت هزینه تمدید اشتراک برروزرسانی از داخل اپ  قابل انجام است.

اکانت برای ویندوز و مک

سایت مدیکال آپتودیت با توجه به نیاز کاربران اقدام به فروش اکانت اختصاصی برای ویندوز و مک کرده است . این نوع اکانت برای استفاده در ویندوز سری 7 ، 8 ، 10 قابل استفاده و همچنین برای انواع و سری های مختلف مک بوک نیز کاربرد دارد.

این نوع اکانت برای استفاده آفلاین و بدون نیاز به اینترنت برروی سیستم عامل ویندوز و مک طراحی شده است و قابلیت بروزرسانی و آپدیت دیتابیس با اتصال به اینترنت را داراست .

این سری از اکانتهای قابلیت نصب سریع بصورت فایل را در پی سی داراست که نیاز به ساخت اکانت و ریجسترآن با یوزر و پسورد دلخواه و سپس نصب فایل نصبی برروی پی سی بوده و بعد از نصب برروی آن ، دیتابیس آن را دانلود و قابل استفاده میباشد.

اکانت غیر رسمی برای ویندوز و مک به دلیل مشکلات حین نصب برای کاربر و سایر اشکلات فنی، از میان اکانتهای موجود در سایت حذف گردید. کاربران گرامی برای دسترسی آپتودیت روی کامپیوتر میتوانند اکانت اصلی آن را انتخاب نمایند.

دسته‌بندی: اکانت UpToDate