دانلود آخرین ورژن uptodate (دانلود uptodate 2023 )

دانلود آخرین ورژن uptodate حاوی جدیدترین اطلاعات در زمینه آخرین شواهد بالینی به همراه تغییرات و بازبینی ها در بازه های زمانی 14 روز یا کمتر است. برای مشاهده تغییرات بالینی موجود در پایگاه داده آپ تو دیت میتوانید به سایت رسمی آن مراجعه و اطلاعات را به صورت پیش نمایش مشاهده کنید.بنابراین امکان دسترسی از طریق نمایش بخشی از مقالات از طریق سایت امکان پذیر است.

آپ تو دیت پایگاه داده اطلاعاتی بالینی مبتی بر آخرین شواهد پزشکی است که با ارائه جدیدترین یافته ها، به سوالات پزشکان در سریع ترین و راحت ترین حالت ممکن پاسخ می دهد. با تهیه اشتراک آن میتوانید آخرین ورژن uptodate را دانلود و از طریق موبایل پاسخ سوالات خود را در لحظه معاینه و درمان بیمار بیابید.

در نگارش محتوای آن از منابع بالینی معتبر سراسر دنیا بهره گرفته که تمامی مطالب موجود در پایگاه داده های مختلف توسط نویسندگان پزشک بررسی و درصورت اهمیت داده، درمیان محتوای آپ تو دیت گنجانده می شود. مطالب جدید به سادگی در محتوای اکانت آپ تو دیت گنجانده نمی شود، بلکه بعد از بررسی های لازم توسط ویراستاران ارشد متخصص مرتبط با زمینه برای بررسی میزان صحت محتوا و داوران برای بررسی بی طرفانه بودن مطلب در میان محتوای مرتبط به همان زمینه در آپتودیت گنجانده می شود. پروسه نگارش محتوا ، بررسی و سپس تایید انتشار مطالب در به روزرسانی های مباحث آپ تو دیت نیز صدق می کند.

برای دانلود uptodate، نیاز به دانلود آخرین ورژن اپلیکیشن آن برای دسترسی به آن و فضای خالی حدود 500 مگ در موبایل برای نصب اپ رسمی آن است. برای دریافت آخرین ورژن آن میتوانید با توجه به سیستم عامل موبایل، از گوگل پلی یا اپ استور اقدام کنید را دارید. همچنین برای دانلود uptodate برای آیفون یا اندروید میتوانید از طریق لینکهای زیر ،اپلیکیشن آن را دانلود و با معرفی سایت ما به دوستان uptodate رایگان بگیرید.

دانلود آخرین ورژن uptodate برای آیفون از اپ استور 

دانلود آخرین ورژن uptodate برای اندروید از پلی استور 

خرید اکانت epocrates
خرید اکانت epocrates

مهم : به کاربران اندرویدی توصیه میشود که برای دانلود آخرین ورژن Uptodate حتما ، از پلی استور نسبت به نصب و دانلود uptodate برروی موبایل یا تبلت خود اقدام نمایند. 

درصورت مواجه با مشکل (این اپ در کشور شما محدود است) و برای دانلود آخرین ورژن Uptodate از طریق پلی استور در موبایل های اندوریدی و رفع آن ، نیاز است که:

 • وارد تنظیمات موبایل خود در قسمت app شوید .
 • در قسمت اپ عبارت Google Play Store را سرچ و وارد قسمت تنظیمات آن شده ، و عبارت Clear Cache را کلیک کرده تا حافظه نهان این استور پاک شود.
 • سپس با فیلترشکن وصل شده و مجدد آپتودیت را سرچ و دانلود کنید.

با اینکار شما به روزترین و آخرین ورژن uptodate که شرکت رسمی برای موبایل و تبلت های اندرویدی قرارداده ، دسترسی خواهید داشت.

دانلود آخرین ورژن uptodate

تهیه اشتراک بعد از دانلود Uptodate از لینک های فوق

توضیح در مورد انواع اکانت های رسمی و غیر رسمی

مشخصات اکانت رسمی با قابلیت بروزرسانی و دانلود آخرین ورژن Uptodate بصورت مختصر :

 • قابلیت استفاده از یوزر و پسورد در دو موبایل با سیستم عامل مختلف یا مشابه هم
 • قابلیت استفاده از همان یوزر و پسورد در کامپیوتر 
 • قابلیت استفاده بصورت آفلاین و بدون نیاز به اینترنت درصورت نوع آفلاین و آنلاین
 • قابلیت جستجو صوتی در اکانت رسمی علاوه بر جستجوی کلی
 • لینک خارجی به مطالب و منابع استفاده شده در پایگاه داده
 • قابلیت ارسال مطالب از طریق ایمیل و … همچنین پرینت گرفتن از مطالب
 • دسترسی کامل و رایگان به دراگ اینتراکشن درصورت خرید نوع رسمی ( دراگ اینتراکشن مربوط به شرکت لکسی کامپ بوده که امکان اضافه کردن بیش از 10 دارو و مشاهده تداخلات میان آنها ، میزان مصرف با توجه به سن بیمار ، اطلاعات دارویی و….. را بصورت تخصصی برای کاربر در طول مدت اعتبار اکانت فراهم میکند.)

اطلاعات بیشتر و خرید اکانت lexicomp

در ادامه توضیحات کلی در مورد خرید اکانت آپ تو دیت میخوانید :

اکانت رسمی و آخرین ورژن uptodate

نوع اول اکانتهای که در سمت راست در بالا اشاره شد ، مربوط اکانتهای رسمی آپتودیت بوده  یوزر و پسورد آن  قابل لاگین در اپ رسمی شرکت www.uptodate.com میباشد . این نوع اکانت با توجه به رسمی بودن آن دارای قابلیت دانلود آخرین ورژن uptodate و جدیدترین دیتابیس آن ، درطول مدت اشتراک اکانت را دارد. برای تهیه اکانت میتوانید از طریق سایت یا واتس آپ و تلگرام ، اقدام به خرید اکانت uptodate با مدت اعتبار یکساله یا شش ماهه فرمایید.

ویژگی این اکانت ، ساخت اکانت اختصاصی برای هرشخص است . شما میتوانید اپلیکیشن آن را روی موبایل خود با توجه به سیستم عامل خود نصب و با یوزر و پسورد خود در موبایل اندرویدی و یا ios لاگین شوید . از این اکانت میتوانید برروی دو موبایل یا تبلت بصوزت همزمان استفاده کنید . در اکانت رسمی آفلاین، شما میتوانید دیتابیس را دانلود و در موبایل خود  بصورت آفلاین (Mobile Compelete ) و بدون نیاز به اینترنت استفاده کنید.
بنابراین درمواقعی که نیاز به اینترنت ندارید و یا در محل کار یا بیمارستان هستید، میتوانید از این نوع اکانت استفاده کنید.

دسترسی آنلاین در اکانت های موبایلی نیز وجود دارد. این نوع اکانتها از نظر قیمت به نسبت اکانت های آفلاین آپتودیت قیمت مناسبتری دارند.
با این حال کاربر میتواند با توجه به امکان دسترسی به اینترنت یکی از این دو نوع اکانت را انتخاب کند .
آپدیت در اکانت های آفلاین و آنلاین  انجام میشود. در اکانت های آفلاین بمحض وصل شدن به وایفای درصورت اعلام آپدیت، نرم افزار بصورت خودکار آپدیت میشود.

علاوه بر آن این نوع اکانت برای استفاده در کامپیوتر نیز مناسب است. براحتی میتوانید  از تمام مباحث آن خروجی گرفته و برای ارائه و ساخت پاورپوینت نیز استفاده کنید.

یوزر و پسورد ارائه شده ، شخصی و برای هر شخص با نام و مشخصات خود فرد ثبت نام و ریجستر میشود. و نام و نام خانوادگی هر شخص در بالای صفحه اصلی نمایش داده میشود.

تعداد کاربر مجاز آن ، در اکانت رسمی دو دستگاه موبایل بصورت همزمان است . یعنی امکان استفاده در موبایل و تبلت بصورت همزمان و بدون نیاز به لاگ اوت کردن از دیوایس قبلی.

اکانت غیر رسمی

توضیحات مختصر در مورد اکانت غیررسمی : 

 •  قابل استفاده در موبایل و تبلت های اندرویدی یا ایفون و آیپد 
 • قابل استفاده بصورت آفلاین و بدون نیاز به اینترنت 
 • قابلیت آپدیت مطالب و مباحث تا یکسال بعد از خرید اکانت
 • قابلیت استفاده از اکانت درصورت اتمام دوره آپدیت یکسال در صورت عدم پاک شدن از روی موبایل
 • قابلیت تبدیل اکانت به دوکاربره برای استفاده همزمان روی دو دستگاه 
 • قابلیت ترجمه کلمات انگلیسی به فارسی 
 • قابلیت نشان کردن مطالب و اضافه کردن مطالب به علاقمندی ها و مطالعه مجدد آن بدون نیاز به جستجوی مجدد

نوع دیگر اکانت ، اکانت های غیر رسمی با قابلیت های منحصر بفرد خود است. استفاده از نرم افزار بصورتآفلاین امکانپذیر است .

در این نوع اکانت در صورت تعویض موبایل یا تبلت یا پاک اطلاعات از روی موبایل میتوانید با یوزر و پسورد خود و پس از نصب نرم افزار آن، مجددا از نرم افزار استفاده کنید. این اکانت،  قابلیت آپدیت شدن و دانلود آخرین ورژن uptodate و مطالب آن تا یکسال را داراست .بعد از اتمام آپدیت ، اکانت بصورت اختیاری قابلیت آپدیت را دارد و درصورت عدم تمایل به پرداخت هزینه و پاک نشدن اطلاعات از روی موبایل کار خواهد کرد. ( با توجه سیاست فروشنده این امر قابل تغییر است و ضمانتی بابت کارکرد بعد از یکسال وجود ندارد)

اکانت غیر رسمی، تک کاربره و قابل تغییر به دو کاربره است . در نوع اکانت کاربر میتواند از یک موبایل استفاده کند.. امکان استفاده همزمان دو دستگاه ، نیز ایجاد شده است، کاربر میتواند با پرداخت هزینه برای اکانت دوکاربره و ارتباط با پشتیبانی نسبت به ارتقای اکانت خود اقدام نماید.

امکان گرفتن خروجی از مباحث در این نوع اکانت وجود دارد. کاربر براحتی میتواند برروی هرکدام از مباحث مورد نظر در قسمت بالای صفحه از طریق گزینه خروجی ، متن مورد نظر خود را بروی موبایل خود خروجی گرفته و سپس به کامپیوتر منتقل کند . همچنین امکان انتشار مطالب آپتودیت در این نوع اکانت وجود دارد.

از سایر قابلیت های اکانت غیر رسمی، امکان استفاده از دیکشنری فارسی روی متن میباشد . با هایلایت کردن روی کلمه مدنظر ، و انتخاب گزینه دیکشنری ، کلمات به فارسی ترجمه میشود. علاوه بر دیکشنری فارسی ، سایر دیکشنری ها نیز در این نوع اکانت درصورت خرید از سایت در اختیار کاربر بصورت رایگان قرار میگیرد. ازجمله دیکشنری Dictionaray of medical Acronyms & Abbrevations  که مخفف کلمات را در اختیار کاربر قرار میدهد .

دیکشنری ایران دارو نیز که اطلاعات دارویی و مخففات و میزان مصرف دارو را در اختیار کاربران قرار داده و بصورت رایگان قابل دانلود میباشد. دورلندو استدمن نیز که در سایت های اصلی خود دارای اشتراک ماهیانه و مدت دار برای کاربران خود با پرداخت هزینه میباشد در  نوع غیر رسمی در سایت مدیکال آپتودیت بصورت رایگان در اختیار کاربران گرامی قرار میگیرد و جزء رفرنس های رایگان این اکانت میباشد.

اکانت رسمی برای ویندوز و مک بوک

توضیحات مختصر در مورد اکانت رسمی برای ویندوز و مک بوک 

 • قابلیت استفاده برروی ویندوزهای XP ، 7 ، 8 ،10 و مدلهای مختلف مک بوک 
 • قابلیت بروزرسانی خودکار بدون نیاز به بروزرسانی دستی 
 • قابلیت استفاده در کامپیوترهای مختلف و قابل انتقال به کامپیوتر دیگر بدون محدودیت
 • قابلیت تمدید اشتراک درصورت اتمام مدت اکانت 
 • دسترسی به منابع و رفرنس های خارجی از طریق لینک خارجی به منبع اصلی 
 • قابلیت استفاده از دراگ اینتراکشن بصورت کاملا رایگان 

نوع سوم اکانت ، مربوط به اکانتهای رسمی برای ویندوز و مک بوک میباشد .این نوع اکانت بصورت آنلاین قابل استفاده است. بعد از تهیه اشتراک برای ویندوز و مک ،ثبت نام کاربر انجام و یوزر و پسورد آن برای کاربر ارسال میشود.

مدت اعتبار این اکانت برای مدت یکسال بوده و بعد از سپری شدن مدت زمان نیاز به تمدید اکانت است. همچنین برای دسترسی به دراگ اینتراکشن ، نیاز به خرید دیتابیس و پرداخت هزینه جداگانه برای آن نبوده و میتوانید بصورت کاملا رایگان از آن استفاده کنید.

قابلیت خروجی و کپی مطالب برای استفاده از مباحث برای موبایل و همچنین کپی آن برای ارائه و تحقیق نیز وجود دارد. تمامی متن ها و جدوال موجود در قابل کپی در نرم افزارهای آفیس میباشد.

قابلیت بروزرسانی و آپدیت مطالب نیز وجود دارد.برای بروزرسانی نیز بعلت اتصال به اینترنت میتواند آخرین ورژن uptodate و مطالب آن را ، بدون نیاز به دانلود و صرف وقت ، به صورت کاملا اتومات آپدیت کنید.

یک بانک اطلاعاتی مبتنی بر شواهد است که به پزشکان و متخصصان علوم بالینی کمک می کند تا به آخرین نیاز اطلاعاتی خود آگاهی یافته و تصمیمات درست و موثقی را اتخاذ نمایند. این پایگاه اطلاعاتی بیش از ۲۲ سال فعالیت دارد. در این راه هم اکنون هزار نویسنده، ویراستار و پزشک مشهور را به کمک گرفته تا جدید ترین اطلاعات پزشکی را آنالیز و راستی آزمایی کنند تا بتوانند بهترین و موثق ترین اطلاعات با کیفیت را در باب بیماری ها و بیماران، ارائه دهند.

این نرم افزار جامع شامل توصیه های مراقبتی است که پزشکان میتوانند پاسخ سوالات بالینی خود را دریافت کنند علاوه بر آن این نرم افزار شامل اطلاعات دارویی و مباحث پژوهشی بیش از 30 موضوع مختلف میباشد. طی سه سال تحقیقات انجام شده نشان داده است که استفاده از آن منجر به بهبود مراقبت بیمار و بهبود عملکرد بیمارستانها شده است .

پایگاه داده uptodate تنها منبع راهنمای بالینی است که با بهبود نتایج همراه بوده است .
طی 80 تحقیق انجام شده نشان میدهد که استفاده گسترده از آپتودیت باعث بهبود نتایج درمان بیماران و عملکرد بیمارستانها شده است .

درسال 2011 ، محققان در دانشگاه هاروارد نتایجی را منتشر کردند که استفاده 3 ساله از نرم افزار آن  باعث

بهبود عملکرد و کیفیت بیمارستان ها

کاهش مدت بستری بیمار ( 372,000 روز کمتر )

کاهش مرگ و میر ( کاهش 11,500 مرگ و میر طی سه سال گذشته )

این نرم افزار با رابط کاربری بسیار راحت طراحی شده است و تمام مطالب و مقاله های آن در سرفصل های مختلف دسته بندی  شده است که شما براحتی میتوانید برای یافتن سوالات خود به مبحث یا سرفصل مربوطه مراجعه یا از طریق جستجوی کلمه در بالای صفحه به پاسخ سوالات خود دست پیدا کنید.

آپتودیت چیست

دارا بودن بیش از 7700 موضوع در 21 زمینه پزشکی

شامل بیش از 80.000 صفحه متنی و عکس ها و گرافیک های مرتبط و لینک به مقاله اصلی

شامل بیش از 26000 بانک اطلاعات دارویی

شامل توصیه های درمانی براساس بهترین مشاهدات پزشکی

استفاده از 450 ژورنال مختلف پزشکی برای کامل کردن مجموعه

کنترل کامل مقالات و توصیه های درمانی قبل از انتشار در نرم افزار

امکان سرچ قوی دارو و سایر مباحث داخل

آپ تو دیت راهکارهای درمانی را برای متخصصین ، دانشجویان پزشکی و پزشکان فراهم کرده و نه تنها برای این افراد بلکه برای کلینیک ها ، متخصصان سلامت ، پرستاران و حتی بیماران مناسب بوده و اطلاعات کاربردی مناسبی را برای این افراد فراهم میکند.

حدود 1.9 میلیون نفر در 19 کشور مختلف از آپ تو دیت برای گرفتن تصمیمات بالینی شفاف و مطمئن و بانک اطلاعاتی شامل آخرین و به روز ترین اطلاعات درمانی در جهان استفاده میکنند.

تمامی مطالب موجود در آن براساس شواهد بالینی نوشته شده و شامل مجموعه ای اطلاعات پزشکی و اطلاعات بیمار ، دسترسی به مونوگراف ها و اطلاعات دارویی قوی لکسی کامپ که اطلاعات جامع دارو ، دوز مصرف آن ، شکل دارویی و تداخلات میان چند دارویی مختلف را نشان داده که امکان اضافه کرده بیش از 10 داروی مختلف برای نمایش تداخلات آن از گرید A تا D میان داروهای مختلف در آپتودیت وجود دارد  و مناسب داشنجویان و داروسازان در امتحانات و …. میباشد. همچنین این دیتابیس قوی شامل تعداد و بخش مجزایی از حسابگرهای پزشکی برای محاسبه عددی و مقداری را برای پزشکان فراهم میکند .

حدود 95 درصد از پزشکانی از آپتودیت استفاده میکردند، صحت پاسخگویی آن را گزارش داده اند  . حدود 94 درصد آنها گزارش کردند که استفاده از آن موجب تغییر در تصمیمات بالینی آنها شده است . همچنین 95 درصد آنها گزارش کردند که آپتودیت موجب تغییر مدیریت بیمار شده و 97 درصد آنها نیزگزارش کردند که موجب گرفتن بهترین تصمیمات بالینی شده است .

بنابراین نه تنها منبع بالینی برای پاسخ سولات پزشکی بوده بلکه تمامی این پاسخ ها موجب بهبود عملکرد درمانی پزشکان و متخصصان شده که تمامی این تصمیمات دارای صحت و دقت بیشتری به نسبت پزشکانی ست که از آپ تو دیت استفاده نمیکنند .

همچنین طبق مطالعات مختلف انجام شده ، نشان میدهد که تنها منبع بالینی منطبق بر شواهد بوده که استفاده از آن ، موجب کاهش مرگ و میر ، بهبود عملکر درمان و کاهش زمان بستری بیمار در بیمارستان میباشد.

مبلغ این منبع بالینی ارزشمند و دسترسی کامل به مقالات مبلغ 519$ در سال 2019 میباشد که با توجه به نوسانات قیمت این مبلغ به 559$ برای دسترسی یکساله به کل مقالات میباشد. اما در سایت مدیکال آپتودیت ، دسترسی یکساله به این پایگاه داده را ، با قیمت بسیار مناسب عرضه میکند .

تنها منبع بالینی مبتی برشواهد پزشکی بوده که همراه با نتایج کارآمد و خوب همراه بوده ، این دیتابیس توسط تیم نویسنده پزشک و متخصص و ویراستاران مرتبط با همان رشته نوشته و بازبینی میشود . با توجه به امکان تغییر اطلاعات یا اضافه شدن مطالب بالینی به سرفصلهای مرتبط خود ، ضرورت آپدیت اکانت مشاهده میشود. بنابراین نیاز به آپدیت مطالب ضروری میباشد. در گذشته ، دیتابیس آن هر سه ماه یکبار بروزرسانی و آپدیت میشد ، با توجه به تغییرات سریع اطلاعات و مطالب ، آپدیت در آن به هر ماه یکبار کاهش پیدا کرد . اما امروزه با توجه به اهمیت مطالب و اضافه شدن مطالب بیماری کوید 19 ، آپدیت اطلاعات کمتر از یکماه و گاها روزانه انجام میشود.

با تهیه اشتراک رسمی، علاوه بر داشتن اشتراک دسترسی در موبایل ، دسترسی به آپدیت روزانه دیتابیس ان نیز خواهید داشت و همیشه آخرین ورژن uptodate را خواهید داشت .

استفاده از آپتودیت توسط پرستاران مورد تایید مرکز اعتبارسنجی پرستاران آمریکا ( American Nurses Credentialing Center (ANCC) ) میباشد که از الزامات این رشته داشتن آن است. همچنین مرکز ANCC تایید کرده که استفاده از آپتودیت  اطلاعات دارویی مهم و مورد نیاز دانشجویان پرستار را فراهم کرده و باعث به روز نگه داشتن اطلاعات دارویی و در نتیجه بهبود عملکرد آنها در بیمارستان و در نتیجه کاهش زمان بستری شدن بیمار در بیمارستانها میشود .

تهیه اشنراک برای پرستاران علاوه بر پزشکان برای پرستاران نیز بسیار مهم و ضروری بوده و میتوانید برای دریافت یوزر و پسورد از سایت مدیکال آپتودیت اقدام فرمایید.

 یک منبع بالینی است که برای دسترسی پزشکان به آخرین و جدیدترین اطلاعات بالینی و درمانی موجود طراحی و ایجاد شده است که این منبع بالینی مشکلات درمانی و بیماریهای مختلف را تحت یک پلتفرم جمع آوری و در قسمت مخصوص به هر رشته در فهرست آن قرار داده است.
هدف این پایگاه داده ارائه اطلاعات بیماریها ،نحوه تشخیص و درمان بیماری های مختلف و پاسخ دقیق به سوالت بالینی پزشکان در زمانی که به آن نیاز دارند ، ایجاد تا آخرین اطلاعات جهانی را در اختیار آنها قرار دهد .

پزشکان زمانی که در حال درمان بیماران میباشد نیاز به شواهد بالینی معتبری داشته تا بتوانند بهترین تصمیم بالینی برای درمان بیماران را بگیرند . همچنین بهترین متخصصین و پزشکان نیز برای بروزنگه داشتن و اطلاعات از آخرین اطلاعات پزشکی موجود نیز نیاز به این اکانت ارزشمند دارند.
نویسندگان پایگاه داده آن آخرین و به روزترین اطلاعات موجود پزشکی جهان را بهمراه شواهد بالینی و پیشنهادات درمانی را باهم ترکیب تا بهترین و با کیفیت ترین اطلاعات موجود پزشکی را در اختیار پزشکان و متخصصان قراردهد.

امکانات پایگاه داده آن

این پایگاه  داده ارزشمند دارای قسمت های زیر میباشد

این پایگاه داده صدها موضوع آموزشی را برای بیماران فراهم آورده است که همانند اطلاعات مخصوص پزشکان هر ماه یکبار روز آمد می شوند و در نتیجه، دقیق ترین و جدیدترین مطالب در اختیار بیماران قرار می گیرد. این اطلاعات مربوط به شایع ترین بیماری ها بوده و به جنبه هایی بیماری مانند ریسک فاکتورها، علل بیماری، روش های تشخیص اقدامات پیشگیرانه ، اختلالات و درمان های پیشنهادی اشاره می کند. اطلاعات ارائه شده در این قسمت تنها برای آموزش و آگاهی بیماران و خانواده های آنها می باشد و برای سایر گروه های خوانندگان مناسب نیست

اطلاعات مورد نیاز بیماران را در سطح ارائه می شود: ١-مقالات کوتاه ۳-۱ صفحه ای که در مورد بیماریها اطلاعات می دهد.
۲. مقالات ۱۰-۵ صفحه ای یا بیشتر برای افرادی که به جزئیات و اطلاعات پزشکی خاص نیاز دارند و یا بصورت حرفه ای و تکنیکی بر روی موضوعات کار می کنند. در پایین صفحه لیست بیماری ها آمده است که اطلاعات موضوعی بیماری را می توان در آن قسمت جستجو کرد . همه اطلاعات در موضوعات پزشکی قابلیت پرینت و ارسال از طریق ایمیل را دارند.

در Whats New مهمترین موضوعات که اخیرا به آن اضافه نموده در این قسمت به تفکیک تخصصی موضوعی قراردارد که با کلیک روی آن میتوان به اطلاعات تفصیلی در مورد موضوعات پیرامون آن دسترسی یافت.

ابزاری برای تجویز و تعیین دوز دارو و … برحسب سن، وزن … می باشد و تعداد آنها ۱۳۵ مورد می باشد.

این پایگاه اطلاعاتی به تحلیل تداخل های مابین دارو با دارو گیاه دارویی با دارو و گیاهان دارویی با گیاهان دارویی می پردازد. آپتودیت دارای بیش از ۵۱۰۰ اطلاعات دارویی می باشد. و تداخلات دارویی نیز در لینک دارو دیده می شود. این قسمت بصورت مجزا و با همکاری با شرکت لکسی کامپ که خود مرجع اطلاعات دارویی شامل :  تداخلات داروها ، دوز مصرف ، هشدار ، نوع و شکل دارو ، قیمت دارو ، نام تجاری دارو و ….. میباشد ، همکاری کرده و مناسب پزشکان و داروسازان میباشد.

این قسمت بنام دراگ اینتراکشن در فهرست اصلی اکانت رسمی، بصورت رایگان و تا مدت اعتبار اکانت وجود داشته و میتوانند علاوع بر اطلاعات دارویی ذکر شده در بالا ، به تداخلات دارو ، با قابلیت اضافه کردن 10 داروی مختلف ، دسترسی داشته باشند.

دانشجویان پزشک و متخصصان میتوانید دسترسی کامل به مقالات و تصاویر موجود در آپتودیت را داشته و مطالب موجود در هر مبحث را برای همکاران و دوستان خود از طریق ارسال به شبکه اجتماعی و ایمیل ارسال نمایند و آنها بصورت رایگان به آن دسترسی داشته باشند.

پایگاه داده آن دارای مباحث مختلفی بوده که هر کدام سرفصل جداگانه و مربوط به هر رشته در فهرست مطالب قرار داده شده است.با در نظر گرفتن نیاز پزشکان برای استخراج منابع موجود در این دیتابیس ارزشمند ، امکاناتی را برای آنها ایجاد کرده تا در مواقع لزوم از مباحث خروجی گرفته و بتوانند در محیطی خارج از نرم افزار  از آن استفاده نمایند.
از قابلیت های آن میتوان به قابلیت پرینت مطالب بروی برگه اشاره کرد .

از قابلیت های جدیدی که در ماههای اخیر به آن اضافه شده ، قابلیت خروجی از مباحث انتخابی با فرمت پاور پوینت بوده که براحتی و مستقیما میتوانید مطالب را به پاور پوینت اضافه کرده و با کمی ویرایش آن را به مقاله برای پاور پینت خود تبدیل کنید .

همچنین برای کاربران امکان خروجی گرفتن بصورت پی دی اف و ارسال آن از طریق شبکه های اجتماعی نظیر ، ایمیل ، واتس آپ و ….. میباشد و حتی امکان ذخیره مطالب با همین فرمت برای استفاده و خواندن آفلاین بدون نیاز مراجعه به نرم افزار هست.

بررسی و توضیحات دقیق تمامی امکانات اکانت uptodate