آخرین بروز رسانی: 12ام آذر, 1401

تشخیص بیماری نادر دیابت نوزادی با استفاده از اکانت uptodate

با استفاده از اکانت uptodate ، رزیدنت بخش کودکان بیماری نادر دیابت نوزادی را در بیمار کودک تشخیص داد. والدین یک پسر بچه یک ماهه فرزندشان را به کلینیک سرپایی در بیمارستان اAnjo Kosei ،جایی که من تازه در حال شروع دوره رزیدنتی ارشد در بخش اطفال بودم، آوردند. لازم به ذکر است که من یکی از کاربران اکانت uptodate بودم که در بیمارستان از اکانت uptodate برای پاسخ به سوالات بالینی ام استفاده می کردم .

نوزاد از روز گذشته استفراغ کرده و تنفسش سخت شده بود. وزن پسر کمی بیش از 7 پوند بود. او در طول هفت روز گذشته تقریباً نیم پوند از دست داده بود.

کودک به دلیل کم آبی شدید بسیار بیمار بود و اسیدوز متابولیک جبران نشده ،داشت (pH 6.980، BE-25.5). آزمایشات هیپرگلیسمی (گلوکز = 706 میلی گرم در دسی لیتر) و کتوز (کل اجسام کتون = 13750 میکرومول در لیتر) را نشان داد که کتواسیدوز دیابتی را پیشنهاد می کرد. او در صورت عدم درمان ممکن بود ظرف چند ساعت بمیرد.

تشخیص و درمان

همکاران حرفه ای که من با آنها مشورت کردم هرگز چنین نوزاد جوانی را با این تظاهرات بالینی ندیده بودند. اگر کودک بزرگتر بود، ممکن است کتواسیدوز دیابتی مرتبط با دیابت نوع 1 مشکوک باشد. با این حال، دیابت نوع 1 در نوزادان و کودکان بسیار نادر است.من تعجب کردم که آیا نوزاد یک بیماری متابولیک مادرزادی یا عفونت شدید دارد؟ من از طریق کامپیوتر در کلینیک خود به اکانت UpToDate دسترسی پیدا کردم. من برای تشخیص احتمالی و درمان مناسب از اکانت uptodate استفاده و جستجو کردم.

استفاده از اکانت uptodate به من کمک کرد تا در اولین مشاوره به تشخیص درست برسم ، دیابت نوزادی یک بیماری بسیار نادر با نرخ بروز 1 در 500000است. در آپ تو دیت اطلاعات با کیفیت بالا از دیدگاه پزشکان تهیه شده که واقعاً ارزشمند است.

برای من اکانت UpToDate از روزهای آموزش من به عنوان یک دانشجوی پزشکی و یک رزیدنت ، تا به امروز من که پزشکی متخصص شدم ،همراهی قابل اعتماد بوده است.

— Dr. Satoshi Hayano, Pediatric Cardiologist

استفاده از اکانت UpToDate به من کمک کرد تا در اولین استفاده و مشاوره از آن به تشخیص درست برسم ، دیابت نوزادی یک بیماری بسیار نادر با نرخ بروز 1 در 500000است . بنابراین آپ تو دیت ما را قادر ساخت تا درمان مناسب را ارائه و بدون اتلاف وقت با یک متخصص خارجی تماس بگیریم. من همچنین در مورد پاتوژنز دیابت نوزادی از اکانت UpToDate استفاده و مطلع شدم که کودک دارای جهش ژن KCNJ11 است.

خوشحالم که می گویم کودک امروز در حال رشد است. گلوکز خون او با داروهای خوراکی ثابت و با مراجعه منظم به بیمارستان وضعیت خوبی دارد. هر سال پدر و مادرش یک کارت تبریک فصلی با عکس می فرستند و من از دیدن رشد او لذت می برم.

اعتماد به اطلاعات بالینی در اکانت uptodate

از آنجایی که من تجربه استفاده از UpToDate را داشتم، می‌دانستم که می‌توانم فهرست کاملی از تشخیص‌ها و بیماری‌های افتراقی را مرور کنم. می‌توانستم بدون تردید درمان مناسب را انجام دهم، زیرا نسبتاً مطمئن بودم که بر اساس علائم کودک، بعید است که بیماری دیگری غیر از دیابت نوزادی باشد.

با استفاده از اطلاعاتی که در اکانت UpToDate پیدا کردم، می‌توانم توضیحی درباره وضعیت کودک به والدین ارائه کنم. تسلط به اطلاعات به آنها اطمینان داد که میتوانیم درمان درست را انجام می دهیم.بدون دسترسی به اکانت UpToDate، رسیدن به تشخیص درست بیشتر طول می کشید. درمان با انسولین ممکن بود به تعویق بیفتد و بیمار دچار عواقب شدید، حتی مرگ شود.

به طور کلی، بخش اطفال نسبتاً منحصر به فرد است زیرا بیماران با انواع شکایات وجود دارند. ما اغلب بیمارانی را با بیماری های زمینه ای یا سندرم های نادر می بینیم. حتی در حال حاضر، به عنوان یک پزشک متخصص، همیشه برای بررسی بیماری های مختلف و تشخیص های افتراقی، از اکانت UpToDate خود استفاده و با آن مشورت می کنم.

بیش از 2 میلیون پزشک در سراسر جهان از UpToDate برای اتخاذ بهترین تصمیمات مراقبتی استفاده می کنند.

خرید اکانت uptodate اصلی