آخرین بروز رسانی: 15ام آذر, 1401

منابع بالینی مبتی بر شواهد در خرید اکانت uptodate

بهره گیری از منابع بالینی مبتنی بر شواهد در اکانت اصلی uptodate

با خرید اکانت آپ تو دیت شما به منابعی مبتی بر شواهدی دست خواهید یافت که تمامی این اطلاعات و پیشنهادات درمانی قابل اجرا در جهت تشخیص و درمان بیمار می باشد. هنگامی که بیمار را درمان می کنید ، می خواهید بر اساس بهترین شواهد و تخصص موجود تصمیم بگیرید. اما حتی باتجربه ترین پزشکان برای پیگیری تحقیقات جدید و پیشرفت در درمان نیاز به جدیدترین اطلاعات پزشکی را دارد. بنابراین با خرید اکانت آپ تو دیت ، شما به آخرین اطلاعات درمانی موجود در جهان دسترسی خواهید داشت و همواره به روز هستید.

نحوه تولید مطالب در اکانت آپ تو دیت

نویسندگان و ویراستاران در اکانت UpToDate شواهد بالینی موجود و بهترین شیوه های بالینی را ترکیب می کنند تا به شما در ارائه درمان های با کیفیت بالا بیماران طبق آخرین استانداردهای بالای تحقیق به شما کمک کنند. آپ تو دیت از یک سیاست ویراستاری منظم و شفاف برای شناسایی ، بررسی و ترکیب شواهد بالینی برای تمامی سوالات بالینی موجود در اکانت Uptodate پیروی می کند.برای ایجاد و به روز رسانی مباحث بالینی در اکانت UpToDate ، کارکنان ویراستار آپ تو دیت بررسی کاملی از ادبیات پزشکی را انجام می دهند و کیفیت مطالعه ، سلسله مراتب شواهد و ارتباط بالینی آن را در نظر می گیرند.

در بالای سلسله مراتب شواهد ، متاآنالیزها یا کارآزمایی های تصادفی با کیفیت روش شناختی بالا ، و پس از آن کارآزمایی های تصادفی با محدودیت روش شناسی قرار دارند. سپس مطالعات مشاهده ای و مشاهدات بالینی غیر سیستماتیک طبق تجمیع نظرات متخصصان آن رشته انجام می شود. استنباط ها زمانی قوی تر می شوند که شواهد در بررسی های سیستماتیک که همه داده های مربوطه را ارائه می دهند خلاصه شوند.

پزشکی مبتنی بر شواهد در خرید اکانت آپ تو دیت چیست؟

اطلاعات مبتی بر شواهد پزشکی در خرید اکانت uptodate آپ تو دیت

پزشکی مبتنی بر شواهد ، استفاده وجدانانه ، صریح و منطقی از بهترین شواهد فعلی در تصمیم گیری در مورد درمان از بیماران است. عمل پزشکی مبتنی بر شواهد به معنای ادغام تخصص بالینی فردی با بهترین شواهد بالینی خارجی موجود از تحقیقات سیستماتیک است.

بنابراین ترکیب بهترین شواهد پزشکی که حاصل پژوهش های مرتبط با وضعیت بالینی بیمار با تجربه های بالینی همراه با درنظرگرفتن خواسته های بیمار فعلی است.

گستره این شواهد در اطلاعات پایگاه داده آپ تو دیت مربوط به علوم پایه پزشکی، تحقیقات بالینی بیمار محور، مطالب مربوط به صحت و دقت آزمون های تشخیصی، توان شاخص های پیش آگهی ، تاثیر و بی خطر بودن روش های درمانی، بازپروری و پیشگیری را در بر می گیرد.

در هر شواهد پزشکی جدید، اعتبار آزمون تشخیصی و روش های قبلی بررسی و موارد قدیمی با روش های موثرتر و بی خطرتر جایگزین می شود.

پزشکی مبتی برشواهد طبق مقالات bmj

دلایل استفاده از منابع پزشکی مبتنی بر شواهد

  • برای بهره مندی پزشکان درجهت ارائه خدمات بهتر، به اطلاعات بالینی قابل اعتماد و روزآمد نیاز دارند.
  • پایگاه داده های سنتی مانند کتب، درسنامه ها و مجلات ادواری برای برطرف نمودن نیاز اطلاعات جدید کارآمد نیست. طبق مطالعات انجام شده نشان می دهد که بین 10 تا 30 درصد مطالب مندرج در کتاب های مرجع پزشکی، در هنگام چاپ قدیمی شده اند.
  • مهارت های تشخیصی پزشکان در طول زمان دستخوش تغییرات می گردد. متاسفانه مستندات زیادی مبتی بر همسو نبودن این تغییرات وجود دارد.
  • با وجود اینکه مهارت های قضاوتی و تشخیصی پزشکان در طول زمان بهبود می یابد به روز بودن دانسته های آنان دستخوش کاهش می شود.

منابع مبتنی بر شواهد مورد استفاده در اکانت UpToDate

معاون سردبیران پزشک داخلی در اکانت آپ تو دیت ، که همگی در زمینه اپیدمیولوژی بالینی آموزش می بینند ، بر یکپارچگی و ثبات این فرایند بازبینی نظارت می کنند و از نزدیک با نویسندگان متخصص همکاری می کنند.

این شواهد بالینی در خرید اکانت آپ تو دیت از منابع زیر استفاده می شود :

  • بیش از 425 مجله معتبر
  • دستورالعمل های جامعه ، پایگاه های داده بالینی و آزمایشات بالینی برای یافته های مهم جدید پزشکی
  • پایگاه های داده شامل Medline ، The Cochrane Library ، Clinical Evidence ، و آژانس تحقیقات و کیفیت مراقبت های بهداشتی
  • دستورالعمل ها و گزارشات آزمایشی از سازمان های پیشرو مانند مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری های ایالات متحده ، آژانس داروهای اروپایی و سازمان بهداشت جهانی
  • مجموعه مقالات مهم جلسات علمی
  • بیش از 7300 متخصص مشهور جهان با تجربه بالینی گسترده به ویراستاران ما در استفاده از شواهد در شرایط خاص بیماران کمک می کنند.
توصیه های درجه بندی در خرید اکانت آپ تو دیت به شما این امکان را می دهد که حتی زمانی که شواهد واضح و شفاف نیست ، بهترین تصمیم را بگیرید.

توصیه های ما بر اساس ترکیبی از شواهد از جمله شواهد بدست آمده از آزمایشات بالینی و همچنین تجربه بالینی است . توصیه ها بر اساس سیستم GRADE طبقه بندی می شوند که قدرت توصیه (قوی یا ضعیف) و کیفیت شواهدی را که بر اساس آن (بالا ، متوسط ​​یا پایین) ارائه شده است طبقه بندی می کند.

آقای دکتر Gordon Guyatt که بنیانگذار این سیستم است ، به طور منظم به پزشکان ویراستار و نویسنده ما درباره داروهای مبتنی بر شواهد و درجه بندی آموزش می دهد.

شواهد به تنهایی هرگز برای تصمیم گیری بالینی کافی نیست. تصمیم گیرندگان همیشه باید نسبت به مزایا و خطرات ، هزینه های مربوط به استراتژی های مدیریت جایگزین آگاهی داشته و همچنین مشکلات و ارزشها و ترجیحات منحصر به فرد بیمار خود را در نظر بگیرند. “

مقالات مرتبط رو حتما ببینید

نظر شما برای ما با ارزشه

0 دیدگاه