آخرین بروز رسانی: 27ام اردیبهشت, 1402

موفقیت بیمارستان بین المللی سنت لوک با دسترسی uptodate

امکان دسترسی به اکانت uptodate در بیمارستان بین المللی سنت لوک برای تمامی پزشکان این بیمارستان ، از یوزر و پسورد رایگان uptodate برای استفاده در موبایل وجود دارد. در این اقدام ، تمامی پزشکان و پرسنل درمان به آخرین اطلاعات به روز جهانی دسترسی داشته و میتوانید بهترین تصمیم بالینی جهت تشخیص و درمان بگیرند. بنابراین دسترسی به اکانت uptodate میتواند منجر به بهبود عملکرد کادر پزشکی ودر نهایت بهبود عملکرد بیمارستان خواهد شد.

درباره بیمارستان بین المللی سنت لوک

بیمارستان بین المللی سنت لوک ، بیمارستانی عمومی و آموزشی است که در سال 1902 در توکیو تاسیس شد. این بیمارستان یکی از بزرگترین و جامع ترین مراکز مراقبت پزشکی در مرکز توکیو است . این بیمارستان با سابقه طولانی در نوآوری بوده که یکی از گروه های نخبه از بیمارستان های معتبر توسط کمیسیون مشترک بین المللی (JCI) است. JCI رهبر جهان در اعتباربخشی مراقبت های بهداشتی بر اساس دقیق ترین استانداردهای بین المللی در کیفیت و ایمنی بیمار است.

در سال 2003، بیمارستان بین المللی سنت لوک به عنوان اولین بیمارستان در ژاپن اقدام به خرید اکانت و دسترسی به UpToDate کرد. دکتر Shigeaki Hinohara، مدیر بیمارستان سنت لوک، با کمک دکتر Burton (Bud) Rose( موسس آپ تو دیت)، جهت اطمینان از مفید بودن این پایگاه داده، اقدام به دسترسی کوتاه مدت به آپتودیت گرفتند.

این اقدام سبب معرفی UpToDate به پزشکان ژاپنی شد. در حال حاضر، بیش از 700 موسسه در سراسر ژاپن، به اکانت UpToDate دسترسی داشته و آن را به پزشکان خود ارائه می دهند.

برای ادامه ارائه بالاترین استانداردهای مراقبت با استفاده از منابع پیشرفته، بیمارستان بین‌المللی سنت لو یکی از اولین مؤسسات در ژاپن است که UpToDate Anywhere یعنی امکان دسترسی اکانت UpToDate از طریق تلفن‌های همراه و تبلت‌ را معرفی کرد.

محدودیت زمان و فشار ناشی از آن یک مشکل بزرگ برای پزشکان و کارآموزان پزشکی است. با استفاده از اکانت uptodate در موبایل و تبلت های شخصی به پزشکان پرمشغله در جهت دسترسی به اطلاعات ارزشمند و قابل اعتماد که منجر به بهبود درمان بیمار و کیفیت نهایی بیمارستان خواهد شد ، کمک می کند.

Dr. Yasuhiro Komatsu, Vice President, St. Luke’s International Hospital

دسترسی به اکانت UpToDate همیشه و همه جا

برنامه UpToDate بر روی هر کامپیوتری در سیستم های بیمارستان بین المللی سنت لوک موجود است و اکنون از طریق برنامه های تلفن همراه نیز قابلیت دسترسی دارد.

پزشکان در همه سطوح تشخیص و تصمیمات درمانی را با اطمینان انجام می دهند زیرا از صحت اطلاعات UpToDate بر اساس شواهد فعلی و بهترین شیوه های پذیرفته شده بین المللی، اطمینان دارند.

به گفته کتابدار فوجیمی کاوای، “دسترسی به UpToDate از طریق دستگاه های تلفن همراه به دیتابیسی پرطرفدار تبدیل شده است.” در واقع، سنت لوک از زمان ارائه دسترسی به آپ تو دیت از طریق تلفن همراه، 15 درصد افزایش در استفاده کلی از اکانت UpToDate را مشاهده کرد.

پزشکان در بیمارستان بین المللی سنت لوک در یک ماه حدود 3000 موضوع در UpToDate جستجو و مشاهده می کنند. در سال 2015، پنج موضوع بالینی برتر در اکانت UpToDate عبارتند از:

  • درمان و پیشگیری از پنومونی پنوموسیستیس در بیماران غیر آلوده به HIV
  • سلولیت و اریسیپل
  • رویکرد به بیمار مبتلا به ائوزینوفیلی
  • رشد سریع عفونت های مایکوباکتریایی در بیماران HIV منفی
  • ارزیابی لنفادنوپاتی محیطی در بزرگسالان

از آنجایی که پزشکان برای یافتن پاسخ سوالات خود در منابع های بالینی مختلف جستجو میکنند ، دسترسی به uptodate برروی موبایل ، امکان دسترسی راحت تر پزشکان پرمشله را به اطلاعات مهم بالینی و درمانی بیمار ، حتی در حین حرکت ، فراهم می کند.

Dr. Gautam Deshpande, Clinical Educator at St. Luke’s International Hospital.

ارائه خدمات با کیفیت برای جمعیت سالخورده

ژاپن نیز مانند بسیاری از کشورهای دیگر ، جمعیت سالخورده بیشتری دارد. در سال 2016 ، حدود 26 % جمعیت ژاپن ، دارای میانگین سنی 65 سال به بالا هستند. بنابراین درمان افراد مسن مستلزم آگاهی و مهارت پزشک در شرایط متعدد و حتی آگاهی از چندین تخصص پزشکی است .

دکتر میتسوماسا کیشیموتو در مرکز روماتولوژی سنت لوک توضیح می دهد که تخصص من روماتولوژی است، اما روزانه بیماران مبتلا به فشار خون، دیابت، بیماری های قلبی عروقی و سایر مسائل را می بینم. اکانت UpToDate به ویژه برای آگاهی و اطلاع از جدیدترین اطلاعات در زمینه های خارج از تخصص من بسیار مفید است.

دکتر کیشیموتو گفت: با وجود بیماریهای مختلف در مراجعه کنندگان سالخورده ، تداخلات دارویی درداروهای تجویزی نیز یک نگرانی جدی است. منبعی دیگری نیز از UpToDate ، بنام تداخلات دارویی لکسی کامپ دسترسی به پایگاه داده بیش از 5600 مونوگراف عمیق دارویی و تداخلات میان آنها در اختیار کاربران قرار می دهد.

اگر در گوگل جستجو کنم ، میتوانم پاسخ سوالات خودم را به سرعت پیدا کنم ، اما در 60% مواقع پاسخی های دریافتی مبتی بر شواهد بالینی نیستند. اکانت uptodate توسط تیمی از پزشکانی نوشته شده که در همان زمینه متخصص هستند.

Dr. Mitsumasa Kishimoto, Immuno-Rheumatology Center, St. Lukes International Hospital

UpToDate رسماً بخش Geriatrics  را به عنوان یک تخصص در سال 2011 در بخش محتوای خود راه‌اندازی کرد. از آن زمان، محتوا به بیش از 330 موضوع که به طور خاص برای درمان بیماران سالخورده نوشته شده، رشد کرده است.

دسترسی به محتوای جامع و قابل اعتماد در اکانت uptodate

دکتر Deshpande گفت: از منظر محتوایی اکانت uptodate آنقدر جامع است که نه تنها در همه کنفرانس های آموزشی بالینی و موسسه من ، بلکه در همه بیمارستان های ژاپن به عنوان یک عنصر اصلی در جهت بهبود کیفیت مراقبت و درمان تبدیل شده است.

بیش از 1.1 میلیون پزشک در سراسر جهان به UpToDate به دلیل تخصص نویسندگان و ویراستارانی که محتوای بالینی را ایجاد و مدیریت می کنند اعتماد دارند. دکتر توضیح داد: “اگر من در گوگل جستجو کنم، می‌توانم پاسخی سریع دریافت کنم اما 60٪ مواقع مبتنی بر شواهد نبوده و قابل اعتماد نیست. UpToDate توسط پزشکانی نوشته شده است که همه در زمینه‌های خود متخصص هستند.”

دسترسی به UpToDate علاوه بر ارائه پوشش جامع در 23 تخصص پزشکی، تصاویر و گرافیک، ماشین حساب پزشکی و اطلاعات بیمار را نیز برای کمک به پزشکان در ارائه بالاترین کیفیت درمان ارائه می دهد. دکتر Kishimoto توضیح داد: “من از اطلاعات بیمار برای کمک به توضیح شرایط و توصیه های درمانی استفاده می کنم این امر می تواند به ویژه هنگام کار با بیماران بین المللی بسیار مفید باشد.”

دکتر Kishimoto گفت: برای رزیدنت های ما، ارقام، جداول و سایر اطلاعات موجود در اکانت UpToDate در تشخیص های افتراقی به ویژه دربخش اورژانس یا در موارد پیچیده بسیار مفید است. دانشجویان پزشکی اطلاعات بسیار قابل اعتماد و جدید برای رسیدن به تشخیص و درمان مبتنی بر شواهد دسترسی دارند.”

دسته‌بندی: دیجیتال