آخرین بروز رسانی: 18ام اسفند, 1401

امتیاز بازآموزی مداوم پزشکی (CME) چیست؟

یکی از تعهدات جهانی شغل پزشکی بعد از دریافت مدرک، تعهد به ادامه آموزش پزشکی است. بسیاری از شهرهای ایالت متحده به سهمیه سالانه اعتبارات CME برای حفظ مجوز پزشکی فعال نیاز دارند.

مدیریت و به دست آوردن اعتبارات CME می تواند برای بسیاری از پزشکان دشوار باشد. برای راهنمای بیشتر پزشکان در این مورد مهم، ما در این مقاله جزئیات آنچه را که باید در مورد اعتبارات CME و نحوه دریافت آنها بدانید را فراهم کرده‌ایم. با مدیکال آپتودیت همراه باشید:

CME چیست؟

برای بررسی و دانستن اینکه CME چیست، نیاز به بررسی خود کلمه CME راداریم. در واقع باید بدانیم  CME مخفف چیست و هدف آن چیست؟ CME مخفف عبارت Continuing Medical Education است. هدف این نوع آموزش حفظ، توسعه و پیشرفت دانش و مهارت مورد نیاز برای تضمین سطح بالایی از عملکرد حرفه ای در بین پزشکان است.

پزشکان باید ماژول های مختلف مربوط به علوم پزشکی، پزشکی بالینی و ارائه مراقبت های بهداشتی برای عموم را تکمیل کنند.

اعتبار CME چیست؟

معنای CME این است که اطمینان حاصل شود  پزشکان در جریان آخرین پیشرفت‌های رشته پزشکی هستند. اگر شغل شما در زمینه پزشکی نیاز به مجوز یا گواهی برای تمرین دارد، به احتمال زیاد باید سالانه تحصیلات CME را برای تمدید مجوز تمرین خود تکمیل کنید.

پزشکان، پرستاران و سایر متخصصان بهداشتی وابسته، همگی به اعتبارات CME سالانه نیاز دارند. این یک نیاز غیرقابل مذاکره و مداوم در طول یک حرفه پزشکی است. بسته به مجوز یا گواهینامه شما، تعداد اعتبار مورد نیاز شما متفاوت خواهد بود.

مسئولیت اصلی هر کسی که ملزم به دریافت این اعتبار است این است که اطمینان حاصل کند که این کار را به موقع انجام می دهد و اجازه نمی دهد مجوز یا گواهینامه آنها منقضی شود.

برای دریافت جزئیات مربوط به تعداد اعتبار مورد نیاز خود و نحوه دریافت بایستی با هیئت صدور مجوز حرفه ای خود تماس بگیرید. الزامات در هر مجوز در هر شهر یا کشوری یکسان نیست.

انواع اعتبارات CME

اکنون که پاسخ “اعتبارات CME چیست را می دانید،  بیایید انواع اعتبارات CME موجود را مرور کنیم. توجه به این نکته مهم است که همه انواع اعتبار CME یکسان نیستند. شما باید بررسی کنید که کدام اعتبار توسط هیئت صدور مجوز شما پذیرفته شده است.

در اینجا راهنمای کوتاهی است که به شما یک نمای کلی از انواع مختلف اعتبار و نحوه واجد شرایط بودن آنها ارائه می دهد.

نحوه کسب اعتبار CME

اعتبار AMA PRA رده یک

اعتبارات رده یک انجمن پزشکی آمریکا (AMA) رایج ترین نوع اعتبار در دسترس برای پزشکان ایالات متحده است. شما باید در فعالیت هایی شرکت کنید که توسط شورای اعتباربخشی برای آموزش مداوم پزشکی (ACCME) تایید شده است.

شما باید در رویدادهای یا فعالیت های مختلفی شرکت کنید و تمام فعالیت ها را تکمیل کنید. بیانیه تعیین «امتیاز اعتبار رده 1 AMA PRA» را توسط شرکت سازمان‌دهنده که در آن حداکثر تعداد اعتبار نیز مشخص می‌شود، تأیید کنید. شما می توانید این رویداد در وب سایت شورای اعتباربخشی برای آموزش مداوم پزشکی (ACCME) تأیید شده، اعلام کنید.

اعتبار AMA PRA رده دو

اعتبار CME دسته 2 به هر فعالیتی تعلق می گیرد که تحت سیستم اعتباری دسته 1 تایید نشده باشد. پزشکان باید آن را اعلام و فعالیت خود را مستند کنند. فعالیت‌های این دسته نمی‌تواند تبلیغاتی باشد و باید کاملاً با نظرات اخلاقی AMA مطابقت داشته باشد.

برخلاف اعتبارات دسته 1، دسته 2 نمی تواند آشکارا ارتقا یابد. در عوض، پزشکان باید شرح فعالیت و تعداد اعتباراتی را که می‌خواهند اعلام نمایند، مستند کنند.

یک اعتبار CME برای 60 دقیقه زمان مشارکت است.

اعتبارات تجویز شده AAFP

این اعتبارات در درجه اول برای پزشکان طراحی شده است. محتوای فعالیت به مراقبت از بیمار و ارائه آن مراقبت و همچنین برخی موضوعات غیر بالینی مربوط می شود. چند نمونه از فعالیت هایی که این اعتبارات را فراهم می کنند عبارتند از:

  • دوره های آموزشی مرتبط
  • یادگیری مرحله ای
  • جلسات علمی
  • آموزش فراگیران حرفه های بهداشتی

واحدهای انتخابی نیز وجود دارد، اما باید مطمئن شوید که هیئت علمی شما این فعالیت ها را به عنوان اعتبار می پذیرد.

نحوه کسب اعتبار CME

شما می توانید به روش های مختلفی با آموزش ها و روش های مختلف امتیازCME کسب کنید. تعداد واحدهای مورد نیاز و تعداد واحدهای اعطا شده تا حد زیادی به فعالیت، تخصص شما و شهری که در آن مجوز فعالیت دارید، بستگی دارد.

چند نمونه از نحوه کسب اعتبار عبارتند از:

  • کلاس ها
  • سمینارها
  • سخنرانی ها
  • کارگاه های آموزشی
  • همایش ها
  • وبینارها

محدودیت هایی در مورد تعداد اعتباراتی که می توانید از فعالیت های خاص کسب کنید وجود دارد. به عنوان مثال، شما ممکن است تنها 60 واحد از تدریس در هر دوره سه ساله کسب کنید.

نحوه کسب اعتبار CME

اکنون می توانید اعتبارات CME را به صورت آنلاین کسب کنید. پایگاه هایی مختلف مانند مجمع پزشکی Sermo به طور مداوم به پزشکان در مورد نیازهای آموزش پزشکی مداوم کمک می کند.

Sermo چندین مشارکت با نهادهای آموزشی و حمایتی پیشرو ایجاد کرده است تا دسترسی مستقیم به منابع CME را بر روی پلت فرم فراهم کند. به عنوان مثال، Sermo با RealCME همکاری می‌کند تا دوره‌های CME را در زمینه‌های مختلف به اعضا ارائه دهد. زمینه های مانند بررسی اگزمای جدید، بهینه‌سازی نتایج بیمار در رتینوپاتی دیابتی و بهینه‌سازی مدیریت دیابت نوع 2. عضویت در این زمینه ها برای پزشکان رایگان است.

با وجود روش های مختلف بسیار برای رسیدگی به الزامات آموزش مداوم پزشکی، پزشکان گزینه‌های گسترده‌ای برای کسب اعتبار مورد نیاز خود دارند.

آموزش مداوم پزشکی

CME بخش ضروری از یک حرفه پزشکی است. با متعهد شدن به آموزش، نه تنها در حال دریافت امتیاز بازآموزی هستید، بلکه دائماً دانش پزشکی خود را ارتقا می دهید.

بزرگترین شبکه اجتماعی اختصاصی جهان برای پزشکان، Sermo، منابع بی شماری را برای کمک به شما در کسب اعتبار آنلاین CME ارائه می دهد.

برای ساده کردن کسب درآمد CME، اکنون برای یک حساب Sermo ثبت نام کنید.

دسته‌بندی: دیجیتال