آخرین بروز رسانی: 27ام اردیبهشت, 1402

اکانت uptodate رسمی و خط مش نگارش متون درآن

اکانت uptodate رسمی از تیم تحریریه متخصص در علم نگارش متون و پزشکان متخصص هر رشته که سابقه چندین ساله درمان در بیمارستان های متعبر جهانی را داشته ، تشکیل شده است. تمامی مطالب در اکانت uptodate به صورت رسمی توسط ویراستاران پزشک نوشته و توسط حداقل یک پزشک ارشد بررسی مجدد و پس از تایید ، در مطالب اکانت آپ تو دیت منتشر می گردد.

برای خرید اکانت uptodate رسمی ، با قابلیت به روزرسانی لحظه ای و مورد تایید شرکت آپتودیت میتوانید از لینک زیر اقدام فرمایید . تمامی اکانت های آپ تو دیت رسمی با اطلاعات کاربر ثبت نام و به صورت اختصاصی ایجاد می شود .

خرید اکانت uptodate اصلی

آپدیت اطلاعات در اکانت uptodate

اکانت UpToDate رسمی به دنبال بررسی جامع مجلات معتبر، پایگاه های داده بالینی و سایر منابع بصورت روزانه به روز می شود. موضوعات در UpToDate رسمی هر زمان که اطلاعات مهم جدیدی منتشر شودو نه بر اساس برنامه زمانی خاصی، بازبینی می شوند. به‌روزرسانی‌ها با بیانیه‌های خاص در مورد اینکه چگونه یافته‌های جدید باید از نظر بالینی اعمال شوند، و پس از بررسی گسترده ، با دقت در مطالب قبلی ادغام می‌شوند.

به‌روزرسانی‌های مهم و تغییردهنده تشخیص یا درمان ، علاوه بر اینکه در یک موضوع کلی اکانت UpToDate ظاهر شده، در بخش What’s New و در بخش موضوعی به نام «Practice Changing UpDates» برجسته می‌شوند.

قسمت Practice Changing UpDates بر تغییراتی که ممکن است تأثیر مهم و گسترده‌ای بر روی درمان داشته باشند، تمرکز کرده و همه به‌روزرسانی‌هایی را که روی درمان تأثیر می‌گذارند نشان نمی‌دهند.

بررسی دقیق در اکانت uptodate

یک معاون سردبیر و سردبیر ارشد پزشک متخصص با توجه به تخصص شان به یک موضوع ، محتوای UpToDate از جمله موضوعات جدید، به‌روزرسانی‌ها و توصیه‌ها در همان رشته را بررسی می‌کنند. علاوه بر این، گروهی از داوران در هر تخصص در UpToDate که اغلب در ارتباط با یک انجمن تخصصی که مسئول بررسی موضوعات انتخاب شده در هر تخصص هستند، گرد هم آورده شده است.

در نهایت، هر گونه نظر از کاربران اکانت UpToDate به طور رسمی مورد بررسی قرار می گیرد و در صورت لزوم تغییرات اضافه می شود.

بررسی سیاست در اکانت آپ تو دیت

خط‌مش و رویه‌های UpToDate با مشورت گروه مشاوره پزشکی مبتنی بر شواهد به سرپرستی دکتر گوردون گایات از دانشگاه مک‌مستر، به‌طور مداوم بررسی می‌شوند.

نویسندگان در اکانت آپتودیت

همه موضوعات در اکانت UpToDate رسمی توسط نویسندگان فهرست شده در ارتباط با یک معاون سردبیر نوشته شده است. نویسندگان توسط سردبیران، هیات تحریریه و انجمن های شرکت کننده به عنوان متخصص شناسایی و پذیرفته می شوند. تمام مطالب در اصل توسط نویسنده های مشارکت کننده تهیه شده که نام و رشته آنها در گوشه سمت چپ بالای هر موضوع نمایش داده می شود. این مطالب به طور گسترده توسط ویراستاران پزشک و داوران برای دقت و کامل بودن جستجوی متون، و برای سازگاری با تمام جنبه‌های خط‌مشی ویراستاری بررسی می‌شود.

در اکانت uptodate ،گاهی اوقات از نویسندگان جدید برای یک موضوع خاص استفاده می شود. یک نویسنده جدید باید موضوع را به طور کامل بررسی و اصلاحات لازم را انجام دهد، اما نیازی به بازنویسی کامل موضوع نیست. موضوع تجدید نظر شده همانند موضوعات جدید در UpToDate رسمی تحت فرآیند بررسی توسط داوران قرار می گیرد. هنگامی که نویسنده ای در آپ تو دیت جایگزین می شود، نویسنده قبلی در انتهای موضوع حداقل برای یک سال نام برده می شود.

موضوعات در قسمت UpToDate Pathways در اکانت آپتودیت

UpToDate Pathways و موضوعات تفسیر آزمایشگاهی به صورت الکترونیکی به موضوعات اساسی در اکانت UpToDate در سیستم تحریریه ارتباط داشته، به طوری که یک بازبینی یا به روز رسانی به بخش مربوطه در یک موضوع UpToDate باعث بررسی و بازنگری همزمان UpToDate Pathways یا آزمایشگاه مرتبط می شود. بنابراین خود موضوعات UpToDate Pathways و تفسیر آزمایشگاهی مستقیماً منعکس کننده سیاست های به روز رسانی برای موضوعات اساسی بوده و شواهد آن به صراحت در موضوعات مرتبط موجود است. هر گونه نظر از سوی کاربران اکانت UpToDate به طور رسمی با تغییرات در صورت لزوم اضافه می شود.

شواهد در اکانت uptodate

اکانت UpToDate از سلسله مراتبی از شواهد که مطابق با اکثر منابع مبتنی بر شواهد بوده ، پیروی می کند. در بالای سلسله مراتب، متاآنالیزهای کارآزمایی‌های تصادفی‌شده با کیفیت روش‌شناختی بالا، و پس از آن کارآزمایی‌های تصادفی‌شده با محدودیت‌های روش‌شناختی، مطالعات مشاهده‌ای و مشاهدات بالینی غیرسیستماتیک قرار دارند. زمانی استنباط در اکانت uptodate قوی‌تر می‌شود که شواهد در بررسی‌های سیستماتیک ادبیاتی که همه داده‌های مرتبط را ارائه می‌کند، خلاصه شود.

هر موضوع در آپ تو دیت دارای یک نویسنده متخصص در زمینه مورد بحث و حداقل دو بازبین پزشک مجزا است. این گروه برای انجام یک بررسی جامع از ادبیات و انتخاب دقیق مطالعات برای ارائه بر اساس کیفیت مطالعه، سلسله مراتب شواهد مورد بحث و ارتباط بالینی با یکدیگر همکاری می کنند.

زمانی که بررسی‌های منظم و با کیفیت بالا در دسترس بوده، موضوعات و توصیه‌های UpToDate به شدت بر این بررسی‌ها تکیه می‌کنند. هنگامی که چنین بررسی هایی در دسترس نباشد، اکانت UpToDate رسمی مطالعات کلیدی مربوط به مسائل بالینی را خلاصه می کند. مرورهای سیستماتیک و طراحی مطالعات اولیه (مانند کارآزمایی‌های تصادفی‌سازی شده، مطالعات مشاهده‌ای) اغلب به صراحت در متن مشخص و داده‌های مربوطه ارائه می‌شوند. با این حال، در مواردی که نوع مطالعه یا داده ها به صراحت بیان نشده است، کاربران می توانند با کلیک بر روی مرجع و ارائه چکیده Medline به این اطلاعات دست پیدا کنند.

شواهد از تعدادی از منابع مشتق شده است، از جمله:

جستجوی دستی بیش از 420 مجله بازبینی شده

جستجوی الکترونیکی پایگاه‌های اطلاعاتی از جمله کتابخانه Medline و Cochrane

رهنمودهایی که به اصول ارزیابی شواهدی که در بالا توضیح داده شد پایبند هستند

اطلاعات منتشر شده در مورد کارآزمایی های بالینی مانند گزارش های سازمان غذا و داروی ایالات متحده و آژانس دارویی اروپا و همچنین سایر منابع اطلاعاتی تولید شده توسط سازمان های دولتی و غیر دولتی مانند مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری ها و سازمان بهداشت جهانی

مجموعه مقالات نشست های علمی بزرگ ملی و بین المللی

تجربه بالینی و مشاهدات نویسندگان، ویراستاران و داوران آپ تو دیت

توصیه ها در اکانت uptodate رسمی

سوالات ساختاریافته

فرآیند اکانت UpToDate برای رسیدن به توصیه ها شامل ایجاد یک سوال بالینی ساختاریافته است. این ساختار شامل تعریف دقیق جمعیت بیمار، استراتژی های مدیریت جایگزین و نتایج مهم برای بیماران است (فرمت PICO: جمعیت، مداخله، مقایسه کننده ها، نتایج).

ارزش ها و ترجیحات بیمار

یک اصل اساسی پزشکی مبتنی بر شواهد، همانطور که دکتر گوردون گویات از دانشگاه مک مستر توضیح داده است، این است که «شواهد به تنهایی هرگز برای تصمیم گیری بالینی کافی نیست. تصمیم گیرندگان باید همیشه نسبت به مزایا و خطرات، ناراحتی ها و هزینه های مرتبط با استراتژی های مدیریت جایگزین آگاهی داشته و در انجام این کار ارزش های بیمار را در نظر بگیرند. بنابراین برای انتقال از شواهد به توصیه ها، تخصص لازم است.

این اصل باعث شده است که برخی از منابع مبتنی بر شواهد از ارائه توصیه های خاص برای مراقبت از بیمار اجتناب کنند، زیرا توصیه باید همه عوامل ذکر شده را در نظر بگیرد. اکانت UpToDate رسمی رویکرد متفاوتی در پیش گرفته است. این سیاست اکانت UpToDate است که در صورت امکان توصیه های خاصی برای مراقبت از بیمار ارائه دهد.

توصیه‌های UpToDate مبتنی بر ترکیبی از شواهد، از جمله شواهد به‌دست‌آمده از کارآزمایی‌های بالینی و همچنین تجربه بالینی است. در صورت امکان، مبنای شواهدی برای توصیه ها به صراحت بیان شده است. هنگامی که هیچ شواهد سیستماتیک منتشر شده ای در دسترس نیست (مثلاً رژیم دوز پردنیزون در سارکوئیدوز ریوی)، توصیه ها بر اساس مشاهدات بالینی غیرسیستماتیک کارشناسان و بازبینان آپ تو دیت و بر اساس منطق پاتوفیزیولوژیک است.

توصیه‌های اکانت UpToDate رسمی موقعیت‌هایی را شناسایی که در آن تصمیم‌های مختلف ممکن است برای بیمارانی با ارزش‌ها و ترجیحات متفاوت مناسب باشد. علاوه بر این، اکانت UpToDate رسمی پیشنهاد میکند که توصیه‌ها برای هر بیمار اعمال نمی‌شود و روی پزشکان حساب می‌کند تا توصیه‌ها را با توجه به شرایط فردی بیمارشان ارزیابی کنند. با این وجود، UpToDate رسمی احساس می‌کند که ارائه توصیه‌هایی مبتنی بر درک پیچیده از مسائل بالینی، بهترین شواهد، و در نظر گرفتن ارزش‌ها و اولویت‌های بیمار به پزشکان اجازه می‌دهد تا تصمیمات آگاهانه‌ای با و برای بیماران خود بگیرند.

همانطور که در بخش قبل بحث شد، اکانت UpToDate معمولاً از اصطلاحات «ما توصیه می‌کنیم…» یا «ما پیشنهاد می‌کنیم…» را هنگام توصیف اقدامات توصیه‌شده استفاده می‌کند، زیرا توصیه‌ها عموماً منعکس‌کننده اجماع نویسنده (ها) و ویراستاران یک مقاله هستند. در صورت اختلاف نظر نیز ، از همین عبارت استفاده می شود. با این حال، توصیه ها مربوط به نویسنده (ها) است و اختلاف نظر کارشناسان در متن مورد بحث قرار می گیرد. اگر موضوعات دیگر در اکانت UpToDate توصیه‌های جایگزین ارائه شود ، آن موضوعات و توصیه‌ها به صورت هایپرپیوندی قرار می‌گیرند.

حرکت از شواهد به توصیه ها در اکانت uptodate

جدول زیر معیارهایی را ارائه می دهد که نویسندگان و ویراستاران اکانت UpToDate هنگام ارزیابی مزایا و معایب درمان ها، هم برای تصمیم گیری در مورد یک توصیه و هم برای درجه بندی قدرت آن توصیه، در نظر می گیرند.

فرآیند توصیه شده مسئله (و آنچه باید در نظر گرفته شود)
توصیه های قوی معمولاً حداقل به شواهد با کیفیت متوسط ​​برای همه پیامدهای حیاتی نیاز دارند. هرچه کیفیت شواهد پایین‌تر باشد، احتمال کمتری وجود دارد که توصیه قوی وجود داشته باشد. کیفیت شواهد
نویسندگان و ویراستاران ارزش‌ها و اولویت‌های نسبی را که بیماران و سایر ذینفعان برای پیامدها قائل می‌شوند و تنوع در ارزش‌ها و اولویت‌ها در بین بیماران را در نظر می‌گیرند. اگر ارزش ها و ترجیحات به طور گسترده ای متفاوت باشد، احتمال یک توصیه قوی کمتر می شود. اهمیت نسبی نتایج
(منافع، مضرات، بارها)
هر چه خطر اولیه یک پیامد نامطلوب بیشتر باشد، میزان فواید درمان بیشتر خواهد بود، و احتمال بیشتری وجود دارد که باید یک توصیه قوی وجود داشته باشد.اگر خطر پایه برای دو زیرجمعیت بسیار متفاوت باشد، ممکن است UpToDate توصیه های جداگانه ای برای این گروه های مختلف ارائه دهد. خطرات پایه پیامدهای نامطلوب
(معمولاً مربوط به مزایا است)
کاهش خطر نسبی بزرگتر با درمان، یک توصیه قوی برای درمان را محتمل تر می کند، در حالی که افزایش بیشتر در خطر نسبی آسیب، توصیه قوی برای درمان را کمتر محتمل می کند. بزرگی اثر (مزایای به عنوان مثال
کاهش RR؛ مضرات به عنوان مثال، افزایش RR. بار)
هر چه فواید مطلق درمان بیشتر باشد، احتمال توصیه قوی به نفع درمان بیشتر است. هر چه افزایش مطلق آسیب ها بیشتر باشد، احتمال کمتری وجود دارد که توصیه قوی به نفع درمان وجود داشته باشد. بزرگی مطلق اثر (مزایا،
آسیب، بار)
هرچه دقت بیشتر باشد، احتمال بیشتری وجود دارد که باید توصیه ای قوی وجود داشته باشد. دقت در برآورد اثرات
(فواید، مضرات و بارها)
هر چه هزینه افزایشی بیشتر باشد، احتمال توصیه قوی به نفع یک درمان کمتر است. هزینه

فرایند درجه بندی توصیه ها در اکانت uptodate

اکانت UpToDate رسمی درجه بندی توصیه ها برای درمان و غربالگری را در سال 2006 آغاز کرد. این یک روند منظم با هزاران توصیه درجه بندی شده در برنامه است، اگرچه هنوز همه توصیه ها درجه بندی نشده اند. توصیه‌های درجه‌بندی‌شده در بخش‌های خلاصه و توصیه‌ها در انتهای موضوعات ظاهر می‌شوند.

اکانت UpToDate رسمی از سیستم GRADE (درجه بندی ) استفاده می کند. نمرات دارای دو جزء است، یک عدد (1 یا 2) که قدرت توصیه را منعکس می کند و یک حرف (A، B، یا C) که کیفیت شواهد حمایت از آن توصیه را منعکس می کند.

توصیه درجه 1 یک توصیه قوی برای انجام (یا انجام ندادن) کاری است، جایی که مزایای آن به وضوح برای بیشتر و نه همه بیماران بر خطرات آن بیشتر است (یا بالعکس). توصیه درجه 2 توصیه ضعیف تری است، که در آن خطرات و فواید متعادل تر یا نامشخص تر هستند. اکثر توصیه ها توصیه های درجه 2 خواهد بود. اکانت UpToDate از عبارتی استفاده می کند که قدرت توصیه را منعکس می کند: توصیه های قوی (درجه 1) «توصیه می شود» و توصیه های ضعیف (درجه 2) «پیشنهاد می شوند».

شواهد درجه A به شواهد با کیفیت بالا اشاره دارد که از نتایج ثابت حاصل از کارآزمایی‌های تصادفی‌سازی و کنترل‌شده، یا شواهد گسترده از انواع دیگر (مانند مطالعات مشاهده‌ای به خوبی اجرا شده با اثرات بسیار قوی) به دست می‌آید. شواهد درجه B به شواهد با کیفیت متوسط ​​از کارآزمایی‌های تصادفی‌شده اشاره دارد که از نقص‌های جدی در رفتار، ناسازگاری، غیرمستقیم بودن، تخمین‌های نادرست، سوگیری گزارش‌دهی، یا ترکیبی از این محدودیت‌ها، یا از دیگر طرح‌های مطالعه با قدرت ویژه ناشی می شود.

اطلاعات اضافه دقیق تر در مورد سیستم GRADE، از جمله آموزش نمره‌گذاری آنلاین، برای کسانی که علاقه مند به کسب اطلاعات بیشتر در مورد نحوه اعمال نمرات شواهد و برای کسانی که مایل به استفاده از سیستم هستند، در دسترس است. توصیه های درجه بندی شامل قضاوت های ذهنی در مورد شواهد، مزایا و مضرات است. کاربران اکانت UpToDate و تمام کاربرانی که خرید اکانت uptodate را انجام داده ، می‌توانند نگرانی‌های خود را در مورد نمرات به اعضای تحریریه اعلام کنند.

بیشتر بدانید : توصیه های درجه بندی شده در اکانت uptodate

دسته‌بندی: اکانت UpToDate