آخرین بروز رسانی: 27ام اردیبهشت, 1402

اتخاذ اکانت uptodate به عنوان منبع بالینی معتبر در بیمارستانهای دانشگاهی Leicester NHS Trust

پایگاه داده اکانت آپ تو دیت در برگیرنده اطلاعات مبتی برجدیدترین شواهد پزشکی است. آپ تو دیت طوری طراحی شده تا پاسخ سوالات پزشکان را در هنگام معاینه  در بالین بیمار به سادگی در سریعترین زمان ممکن پاسخ دهد. با توجه ارائه اطلاعات بالینی طبق آخرین اطلاعات بالینی پزشکان و موسسات مختلفی برای بهره گیری از اطلاعات آن و پیشنهادات بالینی آن درجهت تشخیص، درمان بیمار، درخواست داده اند. از جمله موسسات بزرگ بیمارستان‌های دانشگاهی لستر در انگستان است.

بیمارستان‌های دانشگاهی لستر NHS Trust برای دسترسی سریع به اطلاعات بالینی قابل اعتماد و مبتنی بر شواهد در بیمارستان اکانت uptodate را اتخاذ کردند.

بیمارستان‌های دانشگاهی لستر، که به عنوان بیمارستان‌های لستر شناخته می‌شوند، یکی از بزرگترین و شلوغ‌ترین مراکز خدمات سلامت ملی در بریتانیا است. این بیمارستان با داشتن 12000 پرسنل ، بیش از یک میلیون بیمار را در سال درمان می کنند. تراست از سه بیمارستان اصلی تشکیل شده است: بیمارستان سلطنتی لستر، بیمارستان عمومی لستر، بیمارستان Glenfield و بیمارستان کودکان.

بیمارستان لستر در سطح ملی و بین المللی به عنوان یک مرکز درمانی تخصصی برتر برای بیماری های قلبی- تنفسی، سرطان و اختلالات کلیوی شناخته شده است.

بیمارستان های لستر در سال 2012 اکانت UpToDate را برای حمایت از تمرکز بر کیفیت، ایمنی و نوآوری در بهبود مراقبت از بیمار اتخاذ کردند. از آن زمان تا کنون ، پزشکان برای دسترسی به آخرین اطلاعات پزشکی و توصیه‌های مبتنی بر شواهد برای غربالگری و درمان بیماران از اکانت UpToDate خود استفاده می کنند

خانم Sarah Sutton کتابدار بالینی در بیمارستان‌های لستر گفت: پزشکان در بیمارستان‌های ما علاقه زیادی به استفاده از اکانت UpToDate دارند. اما نظر من در مورد این منبع واقعاً از این واقعیت ناشی می شود که تمامی پزشکانی که از سطح علمی بالایی برخوردارند ، اکانت uptodate را اتخاذ و به طور مرتب از آن استفاده و به آن اطمینان دارند.

خانم Sarah Sutton کتابدار بالینی در بیمارستان‌های لستر گفت: من از مزایای فراوان آپ تو دیت در آگاهی از جدیدترین اطلاعات بالینی آگاه هستم .

پزشکان در بیمارستان‌های ما علاقه زیادی به استفاده از اکانت UpToDate دارند. اما نظر من در مورد این منبع واقعاً از این واقعیت ناشی می شود که تمامی پزشکانی که از سطح علمی بالایی برخوردارند ، اکانت uptodate را اتخاذ و به طور مرتب از آن استفاده و به آن اطمینان دارند.

دکتر استیو جکسون پزشک و مشاور بخش دیابت و غدد درون ریز این مرکز گفت: “اکانت UpToDate یک ابزار بسیار مفید جهت اتخاذ در کلینیک و مطب من است تا من از ایمن ترین و کارآمدترین درمان بیماران خود ، مطمئن باشم. اکانت uptodate بخصوص در زمانی که به دنبال تایید یا رد تشخیص درمانی ام براساس تحقیقات علمی در هدایت من بسیار مفید بوده و من را از جستجو در منابع مختلف تحقیقاتی بی نیاز کرده است . بنابراین اتخاذ اکانت uptodate موجب صرفه جویی در زمان و هزینه های من نیز شده است.

خانم Sutton  افزود: “مطالعات نشان داده است که وقتی پزشکان اکانت UpToDate زا اتحاذ و به طور مداوم از آن در کارهای خود استفاده می کنند، صرفه جویی در هزینه ها و مزایای اجتماعی بسیار واقعی برای سازمان ها و بیمارانشان وجود دارد.”

همچنین دکتر جکسون از مزایای اطلاعات بیمار که شامل 1500 مقاله در اکانت uptodate ، میگوید و این اطلاعات را با بیماران خود مرور می کند. او می گوید : از مزایای اتحاذ اکانت uptodate برای من ، بخش اطلاعات بیمار است که میتوانم نسخه ای از آن را چاپ و جهت مشاوره بیشتر برای بیمار خود ایمیل کنم . این امر موجب درک بیشتر بیمار و انتظاری که از دوره طبیعی درمان خود دارند ، کمک می کند.

بیمارستان های لستر با هدف گسترش بیشتر استفاده از این منبع بالینی ، آپ تو دیت را برای دسترسی راحت تر پزشکان برروی تلفن همراه اتحاذ کرده اند. با قابلیت دسترسی اکانت uptodate برروی موبایل ، پزشکان می توانند در همه جا و حتی در حال حرکت با استفاده از موبایل خود ، پاسخ های مبتنی بر شواهد را برای سوالات بالینی خود بیابند.

بیمارستان‌های لستر همچنین اکانت UpToDate را به عنوان یکی از عناصر مورد استفاده در مرکز عصبی که پیاده سازی یک پروژه موبایلی برای ساده‌سازی ارتباطات در تغییر شیفت است ، اتخاذ کرد . مرکز عصبی به عنوان یک سیستم یادداشت تلفن همراه عمل کرده و پزشکان را قادر می‌سازد تا به‌روزرسانی‌های مهم وضعیت بیمار را از طریق فناوری تلفن همراه به‌راحتی ضبط و ردیابی کنند.

دستگاه‌های دارای سیستم مرکز عصبی با اکانت UpToDate و نسخه موبایلی Formulary که مرجع اطلاعات در مورد داروهای موجود تحت NHS تجهیز شده اند. بنابراین با وجود این دو دیتابیس ارزشمند و قوی در تبلت ها و تلفن های هوشمند، پزشکان می توانند به سرعت وضعیت فعلی بیمار را به سرعت بررسی و تصمیمات مراقبتی مؤثرتری اتخاذ کنند.

به عنوان گام بعدی در تلاش برای حذف کاغذ در بیمارستان ، Trust در حال ارزیابی سیستم‌های ثبت الکترونیکی بیماران است و امیدوار است که سیستم جدید را با اکانت UpToDate برای اطلاع رسانی به مرکز درمانی ادغام کند.

نقش اکانت uptodate در بهبود ایمنی بیمار

در ادامه تلاش برای بهبود عملکرد کادر درمان و افزایش ایمنی بیمار ، بیمارستان لستر اکانت uptodate را به عنوان یک منبع بالینی مهم برای کاهش خطاهای تجویزی و تشخیصی پزشکان جوان خود اتخاذ نمود. این بررسی به عنوان بینش تجویز موثر برای آینده (ePIFFany) در سه بخش بیمارستان ( دانشگاه لستر ، بیمارستان‌های دانشگاهی لستر NHS Trust و آموزش بهداشت شرق میدلندز انجام شد.

این مطالعه ترکیبی از آموزش های نرم افزاری و آموزش حضوری پزشکان جوان برای کاهش خطاهای بالینی ، بهبود دانش و مهارت و عملکرد بهتر آنان برای تجویز بود. بنابراین اکانت آپ تو دیت در این مطالعه برای حمایت از دسترسی پزشکان جوان به اطلاعات بالینی مبتنی بر شواهد و همچنین توصیه‌های تشخیصی و درمانی در محل کار استفاده شد.

همچنین فرصت بررسی اطلاعات در یک مرکز تستی برای بررسی مهارت ها ،در یک محیط امن وجود داشت و سبب شد تا پزشکان جوان قبل رفتن به بخش ، مهارت های خود را بررسی و سپس برای بیماران واقعی تجویز کنند.

دکتر راکش پاتل، مدرس بالینی آکادمیک NIHR در آموزش پزشکی بخش نفرولوژی و محقق ارشد مطالعه ePIFFany، گفت: نتایج اولیه این مطالعه نشان دهنده بهبود رویکرد آموزشی چند وجهی ایمنی بیمار را در بیمارستان‌های لستر است. درصد خطاهای دارویی پزشکان جوان شرکت کننده در مطالعه نسبت به گروه قبل کاهش یافت و خطای جدی مشاهده نشد. رویکرد ePIFFany پتانسیل نجات جان بیماران و کاهش هزینه های درمان را دارد.

تعداد زیادی از سوالات بالینی وجود دارد که پاسخ آن در هیچ کتاب درسی وجود ندارد. در حالی که به راحتی میتوان پاسخ سوالات و توصیه های مبتنی بر شواهد را اکانت uptodate مشاهده کرد .

راکش پاتل، پزشک، مدرس بالینی آکادمیک NIHR در آموزش پزشکی بخش نفرولوژی و محقق ارشد مطالعه ePIFFany

آپ تو دیت منبع کلیدی آموزش و توسعه فردی

فراتر از اتحاذ اکانت UpToDate و استفاده آن در مرحله درمان ، بیمارستان های لستر دریافته اند که اکانت UpToDate یک دارایی موثر و صرفه جویی در زمان برای آموزش در حین کار و توسعه حرفه ای مستمر (CPD) برای پزشکان است.

بیمارستان‌های لستر با دانشگاه لستر و دانشگاه دی مونتفورت جهت آموزش های مستمر در سطح جهانی برای نسل بعدی پزشکان، پرستاران و سایر متخصصان مراقبت‌های بهداشتی توافق کرده اند. اکانت UpToDate ثابت کرده که منبع بسیار ارزشمندی برای این پزشکان جوان است.

دکتر پاتل اکانت UpToDate را ابزاری مفید برای راهنمایی بیشتر همکاران در مورد زمینه‌های عدم قطعیت صحت موضوع در عمل بالینی می‌داند. او گفت: تعدادی از سؤالات بالینی وجود دارد که پاسخ آنها در هیچ کتاب درسی وجود ندارد، در حالی که با بررسی توصیه‌های مبتنی بر شواهد ، پاسخ این سؤالات را میتوان در آپ تو دیت مشاهده کرد. الگوبرداری صحیح از نحوه مدیریت عدم قطعیت برای کارآموزان در محل درمان و آموزش نحوه انتخاب صحیح برای ارائه بهترین تشخیص و درمان ، برای ایمنی بیماران بسیار مهم است.

تحقیقات روزانه با اتحاذ و استفاده از اکانت UpToDate نیز در نقطه درمان به طور قابل توجهی به ادامه روند توسعه حرفه ای برای پزشکان ارشد کمک می کند. در سال 2012، شورای پزشکی عمومی بریتانیا یک طرح اعتبار مجدد جدید را معرفی کرد که از پزشکان می‌خواهد ، به طور منظم اطلاعات و دانش خود رابه‌روز کرده تا واجد شرایط این طرح شوند.این فرآیند اعتبار سنجی مجدد شامل یک بخش یادگیری فردی است که پزشکان باید بتوانند نشان دهند که با آخرین تحقیقات پزشکی به روز هستند.

خانم ساتون گفت: برای اعتبار سنجی مجدد، پزشکان باید شواهدی از مطالعه در حال انجام خود ارائه دهند. UpToDate مقالاتی را که پزشکان در طول فعالیت خود خوانده اند را ثبت و به آنان امکان یادداشت برداری در مورد مقالات خاص و نحوه تأثیر آنها بر مراقبت از بیمار را می دهد. . بررسی این اطلاعات به پزشکان کمک می کند تا آنچه را که هنگام دسترسی به UpToDate آموخته اند حفظ کرده و مکانیزم ردیابی CPD راحت را فراهم می کند.

دسته‌بندی: دیجیتال