آخرین بروز رسانی: 27ام اردیبهشت, 1402

آپدیت اکانت uptodate تخصص اطفال و زنان زایمان

پایگاه داده اکانت آپ تو دیت شامل بیش از 8500 موضوع مختلف در 25 تخصص پزشکی و بیش از 9700 صفحه متنی و تصویری است. این پایگاه داده، حاوی پیشنهادات درمانی بر طبق آخرین شواهد پزشکی توسط نویسندگانی تدوین شده تا کاربردی ترین اطلاعات درمانی جهت تشخیص و درمان را در حین معاینه بیمار ارائه دهند. نحوه دسترسی به اطلاعات اکانت uptodate به شکلی ساده از طریق پلتفرم های موبایل جهت دسترسی اطلاعات در همه مکانها طراحی شده تا پزشک بتواند به جدیدترین اطلاعات پزشکی به سادگی و به سرعت دسترسی داشته باشد.

آپدیت اکانت uptodate هر دو هفته یکبار در قسمتهای مخصوص بخش بروزرسانی ، منتشر میشود . با بروزرسانی مدوام و سریع مطالب ، پزشکان به جدیدترین اطلاعات بالینی در 25 تخصص مختلف دسترسی داشته و میتوانید بر طبق آخرین استاندارد های جهانی تشخیص و توصیه بالینی مناسب را ارائه دهند . با خرید اکانت اصلی uptodate کاربران بدون معطلی به جدیدترین آپدیت در سال 2022 دسترسی خواهند داشت .

آخرین آپدیت اکانت uptodate در زمان انتشار این مقاله مربوط به تاریخ 16 فوریه 2022 است که در قسمت What’s New و Practice Changing UpDates در دو تخصص اطفال ، زنان و زایمان منتشر شده است . کاربرانی که خرید اکانت uptodate رسمی را از سایت مدیکال آپتودیت انجام داده اند ، میتوانند با مراجعه به این بخش آخرین بروز رسانی ها را مشاهده نمایند. سایر کاربران که اکانتهای غیر رسمی تهیه کرده اند بایستی منتظر بروزرسانی ها در ماه جدید باشند.

آپدیت اکانت uptodate در شماره جدید در قسمت «What’s New» مربوط به موارد زیر است:

  • واکسیناسیون و پیامدهای COVID-19 در بیماران باردار
  • دستورالعمل های عمل بالینی AAP برای نوزادان تب دار 8 تا 60 روزه
  • روش های جایگزین زایمان که باید از آنها اجتناب کنید

واکسیناسیون و پیامدهای COVID-19 در بیماران باردار

در آپدیت اکانت uptodate در 16 فوریه مطالعات مبتی اولین شواهد بالینی از نتایج مطلوب بارداری برروی بیش از 18000 بیمار باردار در اسکاتلند که واکسن کوید 19 را دریافت کرده اند ، ارائه می شود.

در بیماران باردار مبتلا به کوید 19 که واکسینه نشده اند ، نسبت بیشتری از پذیرش در بیمارستان بخاطر بیماری ( حدود 77%) ، بستری در بخش مراقبت های ویژه (حدود 98%) و مرگ و میر پری ناتال ( حدود 100% مرگ ومیر نوزاد قبل از زایمان) را نشان می دهد.

میزان مرگ و میر پری ناتال در گروه واکسینه شده طبق سابقه اطلاعاتی ثبت شده ، مشابه میزان آن در بیماران باردار بدون کوید 19 بود. این یافته ها طبق توصیه جهانی بر انجام واکسیناسیون و یادآوری واکسینه شدن مادران باردار تاکید دارد.

جهت دریافت آخرین بروزرسانی در بخش واکسیناسیون کوید 19 برای بیماران باردار میتوانید از طریق لینک زیر نسبت به خرید و تهیه اشتراک اکانت رسمی uptodate و دریافت آپدیت ها بصورت خودکار اقدام فرمایید .

خرید اکانت uptodate اصلی

دستورالعمل های عمل بالینی AAP برای نوزادان تب دار 8 تا 60 روزه

در آپدیت uptodate در این تاریخ اعلام دارد که آکادمی اطفال امریکا (AAP) دستورالعمل اجماع چند رشته ای را برای ارزیابی و مدیریت نوزادان تب دار و سالم 8 تا 60 روزه که در معرض خطر کم باکتریمی یا مننژیت هستند منتشر کرده است.

تغییرات مهم انجام شده نسبت به دستورالعمل های قبلی شامل نشانگرهای التهابی برای شناسایی نوزادان 29 تا 60 روزه که نیازی به امجام پونکسیون کمری (LP) در آنان نیست . نوزادان 22 تا 28 روزه که ممکن است نیازی به LP نداشته و توصیه برای ارسال کشت ادرار در نوزادان با آزمایش طبیعی ادرار می شود.

نوزادان تب در 29 تا 60 روزه با علائم التهابی طبیعی و آزمایش ادار نرمال تا زمان اطمینان از نتایج ، نیازی به بستری در بیمارستان نبوده و میتوانند در خانه توسط پزشک مراقبت شوند.

این رویکرد با دستورالعمل های آپ تو دیت سازگار است ، اگر چه اقدام برای کشت ادار همه نوزادان تب دار که علائم التهابی در آن کم است ، امری معقول است .

روش های جایگزین زایمان که باید از آنها اجتناب کنید

در این بخش از آپدیت اکانت uptodate براساس توصیه آکادمی اطفال آمریکا اخیراً اعلام شده که از روش‌های زایمان جایگزین و موارد گفته شده زیر اجتناب کنید، زیرا با افزایش خطرات برای مادر و مرگ و میر نوزادان مرتبط بوده و هیچ مزیت واضحی ندارند.

  • زایمان در آب
  • کاشت واژینال
  • قطع نکردن بند ناف
  • placentophagy
  • تعویق غیرپزشکی واکسیناسیون هپاتیت B و پروفیلاکسی چشمی
  • تاخیر در حمام نوزادانی که در معرض ضایعات ویروس هرپس سیمپلکس تناسلی فعال هستند
  • سابقه مادری پاتوژن های منتقله از خون به عنوان مثال : ویروس HIV، هپاتیت B یا C

شواهد اعلام شده که با افزایش خطر همراه است در آپدیت اعلام شده در اکانت uptodate مورد بررسی قرار گرفته و آپ تو دیت با این توصیه ها موافق است .

دسته‌بندی: دیجیتال