آخرین بروز رسانی: 27ام اردیبهشت, 1402

مطالب به روز شده اکانت uptodate در ژانویه 2022

مطالب اکانت uptodate با توجه به اهمیت موضوع هر دو هفته یکبار یا حداکثربصورت ماهیانه به روزرسانی می شود. این مطالب در قسمتهای مخصوص در نرم افزار اصلی و سایت آپ تو دیت برای اطلاع رسانی کاربران قرار میگیرید . جدیدترین به روزرسانی در 19 ژانویه 2022 در اپلکیشن و سایت رسمی uptodate منتشر شد .

هر شماره به صورت دو هفته‌ای در بروز رسانی مطالب اکانت uptodate ، سه مورد از موارد جدید و مهم اضافه شده به موضوعات «What’s New» و «Practice Changing UpDates» اضافه و برجسته میشود. این انتخاب ها در میان 25 تخصص مختلف صورت گرفته، تا به روز رسانی های مورد علاقه بالقوه را برای گروه وسیعی از پزشکان ارائه دهند.


این شماره از بروزرسانی در مطالب اکانت uptodate در 19 ژانویه 2022 دارای اطلاعات « What’s New » مربوط به موارد زیر است:

  • درمان COVID-19 در بیماران سرپایی در معرض خطر بیماری شدید
  • نرخ آپاندکتومی پس از آنتی بیوتیک های اولیه برای آپاندیسیت در بزرگسالان
  • دستورالعمل های راه تنفسی برای بزرگسالان و کودکان به روز شده است

درمان COVID-19 در بیماران سرپایی در معرض خطر بیماری شدید

در مطالب اکانت uptodate نشان داده شده است که Nirmatrelvir-ritonavir، remdesivir، و آنتی بادی مونوکلونال درمانی فعال علیه انواع SARS-CoV-2 که در جامعه در حال گردش هستند، نرخ بستری شدن در بیمارستان را زمانی که در اوایل کووید-19 تجویز می شوند، به میزان قابل توجهی کاهش می دهند. برای بزرگسالان سرپایی مبتلا به کووید-19 خفیف تا متوسط ​​و عوامل خطر برای پیشرفت به بیماری شدید، درمان با یکی از این عوامل را توصیه می‌کنیم.

انتخاب بین آنها به در دسترس بودن و سهولت دسترسی سریع و همچنین بیماری های همراه و سایر عوامل خاص بیمار بستگی دارد و برای آنتی بادی های مونوکلونال، فعالیت در برابر انواع غالب SARS-CoV-2 بستگی دارد. اگر هیچ یک از گزینه ها امکان پذیر نباشد، مولنوپیراویر یک جایگزین است، اما ممکن است کمتر موثر و بالقوه تراتوژن باشد.

هنگامی که منابع محدود است، این درمان‌ها باید برای افراد دارای نقص ایمنی که انتظار می‌رود پاسخ واکسن ، کمتر از حد مطلوبی داشته باشند و افراد واکسینه نشده یا ناقص واکسینه شده در بالاترین خطر ابتلا به بیماری شدید در اولویت قرار گیرند. این مطالب تمامی در اکانت های اصلی uptodate در آپدیت جدید برای کاربران قرار داده شده است.

Prioritization for outpatient anti-SARS-CoV-2-specific therapies


برای مشاهده کامل مطالب به روز رسانی شده در اکانت uptodate نیاز به خرید اشتراک فردی اکانت uptodate است. با خرید این اکانت تمامی به روز رسانی را بدون فوت وقت و بمحض اعلام شرکت آپتودیت دریافت خواهید کرد . در سایر اکانت های غیر اصلی به روزرسانی ها با تاخیر 30 یا 40 روزه در نرم افزار خودش قرار می گیرد .

در حالی که در هر دو هفته مطالب جدید در اکانت uptodate اصلی قرار خواهد گرفت .

خرید اکانت uptodate اصلی

نرخ آپاندکتومی پس از آنتی بیوتیک های اولیه برای آپاندیسیت در بزرگسالان

مطالب این قسمت در اکانت uptodate شامل درمان آنتی بیوتیکی به عنوان جایگزینی برای جراحی آپاندیسیت بدون عارضه پیشنهاد شده، می باشد. در سال 2020، کارآزمایی مقایسه نتایج داروهای آنتی بیوتیک و آپاندکتومی (CODA) گزارش داد که وضعیت سلامت عمومی 30 روزه بیماران تحت درمان با آنتی بیوتیک با گروه آپاندکتومی قابل مقایسه است.

با این حال، 29 درصد از بیماران تحت درمان پزشکی تا 90 روز نیاز به آپاندکتومی داشتند. داده های طولانی مدت این کارآزمایی اکنون میزان بالای آپاندکتومی بعدی را پس از درمان اولیه پزشکی تایید می کند. 40 درصد در یک سال، 46 درصد در دو سال و 49 درصد در سه و چهار سال.

با توجه به این نرخ بالای آپاندکتومی، ما همچنان به پیشنهاد جراحی برای آپاندیسیت بدون عارضه و درمان آنتی بیوتیکی برای کسانی که از نظر پزشکی برای جراحی مناسب نیستند یا آن را رد می کنند، پیشنهاد می کنیم.

به روز رسانی دستورالعمل راه تنفسی بزرگسالان و کودکان

انجمن بیهوشی آمریکا دستورالعمل های راه هوایی دشوار خود را برای بیماران بزرگسال و کودکان به روز کرده و الگوریتم های جدید (الگوریتم 1 و الگوریتم 2) و اینفوگرافیک ایجاد کرده است.

دستورالعمل های جدید بر اولویت دادن به اکسیژن در سراسر مدیریت راه هوایی تاکید دارند. تایید تهویه با CO2 جزر و مدی انتهایی بدون توجه به دستگاه راه هوایی مورد استفاده قرار گرفته و محدود کردن تلاش ها با هر دستگاه یا تکنیک به سه، با یک بار تلاش دیگر توسط اپراتور با تجربه تر صورت پذیرد.

دستورالعمل های جدید همچنین راهنمایی قوی برای لوله گذاری ارائه می دهد.

آپدیت تمامی مطالب در اکانت uptodate
پزشکان متخصص در اکانت UpToDate به طور مداوم بیش از 425 مجله پزشکی را رصد می کنند، بنابراین می توانید اطمینان داشته باشید که UpToDate همیشه به روز است. از 5 ژانویه 2022، 462 به روز رسانی ، از جمله 23 ورودی What’s New ، اضافه شده است.

دسته‌بندی: دیجیتال