آخرین بروز رسانی: 15ام آذر, 1401

برترین نرم افزار های پزشکی

در این مقاله به معرفی برترین نرم افزار های پزشکی می پردازیم، در اینجا لینک برترین نرم افزارهای پزشکی از جمله نرم افزار uptodate، مداسکیپ، اپوکریتس و.. نحوه خرید اکانت های رسمی uptodate و دانلود سایر اکانتهای معرفی شده برای دسترسی راحت شما برای تهیه شده است.

اپلیکشن هایی کمتر استفاده شده حذف و نرم افزارهای جدید براساس پیشنهاد بسیار و دیدگاه ها در کامنت نوشته شده است . این مقاله در تاریخ 2018/08/02 نوشته شده و در تاریخ 17 شهریور 1401 بررسی مجدد و به روز رسانی شده است .

از آنحایی که همه افراد از جمله پزشکان، در دنیای تلفن همراه زندگی می‌کنند. آنها برای دسترسی راحت به اطلاعات بالینی بدون محدودیت، از تلفن همراه خود استفاده می کند.

در این بین استفاده پزشکان از موبایل برای رسیدن به اهدافی چون دسترسی به اطلاعات بالینی از طریق موبایل یا تبلت در حین تشخیص و درمان بیماران است. بنابراین پاسخ سوالات خود حین معاینه بیمار از طریق اپلیکیشن یا گوگل بدست می آوردند.

برترین نرم افزارهای پزشکی

در زیر لیستی از بهترین برنامه‌های پزشکی برای پزشکان و پرستاران براساس بررسی و تعداد دانلود آورده شده‌است. این نرم افزارها در چهارچوب برنامه‌های مرجع بالینی،برنامه‌های مجلات پزشکی، و برنامه‌های تصمیم‌گیری بالینی فهرست شده‌اند.

5 نرم افزار برتر پزشکی آپ تو دیت، اپوکریتس، مداسکیپ

Epocrates

برترین نرم افزارهای پزشکی، خرید اکانت Epocrates ، خرید اکانت uptodate آپ تو دیت برای اپ و سایت رسمی

دربین برترین نرم افزار پزشکی اپوکریتس جزء برترین نرم افزارهای طلایی و پرکاربرد در میان برنامه‌های پزشکی است که این اکانت آن، برای دستگاه های ios و اندروید در دسترس و میلیونها بار دانلود شده‌است. پزشکان از این برنامه برای اطلاعات دارویی و تداخلات دارویی  استفاده و برخی ها، برای مشاوره و  محاسبه سریع اطلاعات نیاز به اندازه گیری بیمار مانند BMI استفاده می کنند.

بخش های مختلفی در اکانت اپوکریت همراه با ویژگی های منحصربفرد تعبیه شده که میتوان آن را جزء برنامه های برتر پزشکی دانست. برای مثال بخش پورتال پزشکان،حسابگرهای قدرتمند برای محاسبه متغیرهای عددی مانند gfr – BMI -…، بخش اختصاصی برای شناسایی داروها، اطلاعات جدید بالینی و….که همگی از طریق اپلیکیشن در اختیار کاربر قرار می گیرد. برای پزشکان داروساز نیز، اکانت Epocrates بهترین مرجع دارویی است که میتوان با جستجوی نام عمومی آن یا مشاهده لیست داروها میتوان مقدار مصرف، نام تجاری، شکل دارو و…. را یافت. همچنین اطلاعات درمانی مناسب و گزینه های درمان نیز شامل می شود.

قیمت :  در حالی که خود برنامه و بسیاری از محتوای آن رایگان است، دسترسی به اطلاعات و قابلیت‌های اضافی (مانند راهنمای آزمایشگاه، داروهای جایگزین و اطلاعات بیماری)نیاز به خرید اکانت آن به قیمت ۱۷۴.۹۹ دلار در سال دارد.

لینک دانلود : دانلود نرم افزار Epocrates

همچنین میتوایند از طریق سایت مدیکال آپتودیت این دیتابیس ارزشمند را بدون نیاز به پرداخت ارزی و با هزینه بسیار کمتر به مدت یکسال تهیه کرده و اکانت epocrates اصلی را با قابلیت استفاده آفلاین در اپ اورجینال خریداری کنید، برای تهیه اکانت epocrates میتوانید از طریق لینک زیر اقدام فرمایید:

PEPID

دانلود رایگان اکانت PEPID پزشکی، خرید اکانت uptodate آپ تو دیت

PEPID دارای بخش تصمیمات بالینی  که پزشکان اورژانس بعنوان برنامه استفاده می‌کنند.  این برنامه می تواند برای پرستاران، دانشجویان، رزدینت، داروسازان، متخصصین اورژانس مفید باشد. این نرم افزار می تواند برای درمان بیماران مفید باشد.

برنامه PEPID نیز جزء برترین نرم افزارهای پزشکی محسوب شده که در بردارنده اطلاعات مبتی برشواهد برای تصمیم گیری بالینی است. این دیتابیس قابل اعتماد، برای استفاده متخصصین و پزشکان طراحی شده تا درحین جریان کار بتواند از اطلاعات آن استفاده و اعتبار CME کسب کنند. اکانت PEPID دارای صدها ویدیو مرجع برای پروسیجر های بالینی و معاینات فیزیکی است که تاثیر مستقیم در کاهش خطا و بهبود نتایج بیمار دارد.

کاربران برای استفاده از نرم افزار روی گوشی اندروید یا ios  باید ابتدا ثبت نام کنند و بعد از آن بصورت اتومات لاگین هستند و تمامی یادداشت های آنها رو حافظه کلود ذخیره خواهد شد.

قسمت symptom cheaker  به شما کمک می‌کند تا بیماری را براساس علائم بیماری که بیمار بیان میکند ، یا یافته‌های آزمون فیزیکی ویا  نتایج آزمایشگاهی ، سریع‌تر تشخیص دهید. قسمت فیلتر به شما برای تداخلات دارویی ممکن هشدارداده و دوز مصرف دارو را به شما پیشنهاد می دهد.

PEPID پروفایل بیماری، شرایط پزشکی، و گزینه‌های درمان را بر اساس تحقیقات آکادمی آمریکایی پزشکی اورژانس، کالج پزشکان اورژانس آمریکا، و موسسه تحقیقاتی پزشکان خانواده ارایه می‌دهد.

این برنامه همچنین صدها ویدیو مرجع برای مراحل بالینی و آزمایش‌ها فیزیکی ارائه می‌دهد واطلاعات جدید را برای بالا نگه داشتن شما در زمینه تحقیقات جدید، مصوبات داروها و اخطارهای جعبه سیاه ارائه می‌دهد.

قیمت :  رایگان

لینک دانلود : دانلود نرم افزار PEPID

UpToDate

خرید اکانت uptodate آپ تو دیت برای دسترسی به اپ و سایت uptodate، یوزر و پسورد uptodate اختصاصی

یکی دیگر از برترین نرم افزارهای پزشکی ، از لحاظ محتوا و میزان جدیدبودن اطلاعات ،برنامه UpToDate است که می‌توان هم برای موبایل با سیستم عامل ios  و هم در موبایل های اندرویدی استفاده شود. صدها هزار پزشک این برنامه را بخاطر مزایای فوق العاده آن، نصب کرده‌اند. این نرم افزار دارای کاملترین اطلاعات پزشکی  مبتی برجدیدترین شواهد پزشکی و منابع بالینی معتبراست که به سوالات بالینی در نقطه نیاز هنگام معالجه بیماران، پاسخ دهد.

نرم افزارUpToDate

طبق بیش از ۳۰ مطالعه تحقیقاتی انجام شده برروی اکانت آپ تو دیت حاکی از این است که استفاده گسترده از اکانت UpToDate با بهبود درمان و بهبود عملکرد کادر درمان در بیمارستان همراه است. از مزایای فوق العاده پایگاه داده آپتودیت می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • لاگین بودن همیشگی
  • جستجوی آسان با تکمیل خودکار با تایپ دو حرف  یا Auto-Compelete
  •  کسب اطلاعات و امتیاز بازآموزی پزشک  CE / CE / CPD
  • بوک مارک ها و تاریخچه ها برای مطالبی که به دفعات مطالعه شده
  • حسابگرهای پزشکی عددی و درصدی
  • مباحث با قبلیت چاپ و گرافیک های قابل ذخیره جهت ارائه و پاورپوینت
  • تداخلات دارویی
  • واتس نی.ز برای تخصص های مختلف پزشکی طبق آخرین مطالعات صورت گرفته بالینی

قیمت‌ خرید اکانت uptodate : درحالیکه دانلود این برنامه رایگان است، به منظور دستیابی به اطلاعات موجوددر آن، نیاز به خرید اشتراک UpToDate است. این قیمت از ۴۹۵ دلارسالانه برای یک کاربرشروع می شود .

لینک دانلود : دانلود رایگان آخرین ورژن uptodate

قیمت نرم افزار در سایت مدیکال آپتودیت : 89تا 139 تومان اکانت شش ماهه و یکساله آنلاین

قیمت نرم افزار در سایت مدیکال آپتودیت : 145تا 249 تومان اکانت شش ماهه و یکساله آفلاین

توضیحات جهت اکانت های uptodate موجود درسایت

اکانت رسمی آپتودیت ، به دو نوع اکانت آپتودیت آنلاین و آپتودیت آفلاین تقسیم میشود. در نوع اکانت آپتودیت آنلاین ، یوزر و پسورد uptodate قابل استفاده بصورت آنلاین همراه با اینترنت در اپلیکیشن موبایل و همچنین سایت رسمی آپتودیت میباشد . بعد از خرید اکانت uptodate تنها کافیست ، اپ رسمی آپتودیت را از لینکهای بالا دانلود و سپس با یوزر و پسورد آپتودیت خریداری شده، لاگین شوید . نیازی به نصب فابل و دانلود دیتابیس آپتودیت نبوده و از نصب راحت و سریعتری به نسبت سایر اکانتهای موجود برخودار میباشد.

در نوع اکانت آپتودیت آفلاین و آنلاین ، از طریق قسمت Mobile Compelete ، دیتابیس آپتودیت قابل دانلود میباشد. فایل های دانلودی آن به دو دسته تاپیکها و محتوا میباشد. در تاپیکها که حجم آنها حدود 700 مگ میباشد سرفصل های بهمراه فهرست آپتودیت است اما در قسمت محتوا کلیه سرفصل ها ، فهرست ، و محتوای اصلی در آن قرار دارد. حجم دیتابیس حدود 2 گیگ بوده که کاربر بعد از دانلود Uptodate 2022 میتواند بصورت آفلاین و بدون نیاز به اینترنت از آن استفاده نماید. برای خرید اکانت uptodate آفلاین، نیاز است که نوع گزینه آفلاین و آنلاین را انتخاب کرده ، در نوع اکانت آنلاین Uptodate این قابلیت دانلود و استفاده آفلاین از آن وجود ندارد.

تعداد کاربری اکانت در نوع اکانت رسمی آپتودیت ، برای دو موبایل یا موبایل و تبلت بصورت کاملا همزمان میباشد و کاربر نیازی به خرید مجدد اکانت Uptodate برای دستگاه دوم نخواهد داشت . اکانت رسمی ارائه شده توسط مدیکال آپتودیت ، بصورت دوکاربره همزمان میباشد. توجه بفرمایید که اکانتهای رسمی به هیچ عنوان تک کاربره نمیباشد و ادعا برخی بر فروش اکانت آپتودیت تک کاربره با قیمت کمتر ، بخاطر این بوده که یک اکانت به دونفر مجزا فروخته میشود، اما سایت مدیکال آپتودیت به هیچ عنوان اکانت اشتراکی در اختیار کاربر قرار نمیدهد. این اکانت قابل استفاده در موبایل و تبلت ها با سیستم عامل اندروید و همچنین آیفون و آیپد بوده و از سیتم عامل های اندورید با ورژن 4.2.2 به پایین نیز قابل استفاده میباشد.

همچنین کاربر با خرید اکانت uptodate اصلی میتواند علاوه بر استفاده از آن در دو موبایل ، از آن در کامپیوتر نیز به صورت آنلاین استفاده کنید . برای انجام اینکار نیاز بوده وارد سایت uptodate.com/login شود و با وارد کردن یوزر و پسورد uptodate ساخته شده توسط سایت، از یک کامپیوتر نیز استفاده نمایند. بنابراین کاربر میتواند از این اکانت برروی کامپیوتر ویندوزی و یا مک بوک خود ،بدون هزینه مجدد بابت دستگاه دیگر، استفاده نماید.

در نوع اکانت غیر اصلی آپتودیت، میتوان اطلاعات آن را داخل اپلیکیشن ایرانی دسترسی و از اطلاعات دیتابیس آپ تو دیت به صورت آفلاین استفاده کرد .در این نوع اکانت نیاز به دانلود اپ رسمی uptodate نبوده و می توان از طریق استور یا اپ استور اپلیکیشن ایرانی را نصب کرد . از اکانت آپتودیت غیر رسمی میتوان برروی یک موبایل چه اندروید و چه ios یا تبلتهای اندرویدی یا آیپد استفاده کرد. تعداد کاربری دستگاه ؛ تک کاربره بوده و برای استفاده همزمان روی دو دستگاه نیاز به تغییر اکانت تک کاربره غیر رسمی به دوکاربره با پرداخت هزینه جداگانه بوده یا از همان ابتدا اکانت دوکاربره غیر رسمی آپتودیت را خریداری کرد.

اکانت uptodate غیر رسمی علاوه بر استفاده در موبایل قابلیت استفاده در آخرین نسخه Mac OSX (  نسخه 10.15 (Catalina) را داراست و میتوان بعد از دانلود دیتابیس آپتودیت ،از آن بصورت آفلاین استفاده کرد. همچنین قابلیت استفاده در کامپیوترهای ویندوزی را از طریق شبیه ساز اندروید در آن وجود دارد.

از ویژگی های اکانت Uptodate  غیررسمی میتوان به قابلیت استفاده اطلاعات قدیمی در صورت اتمام مدت زمان اشتراک اپ تو دیت اشاره کرد . مدت اعتبار این اکانت یکساله و آپدیت اطلاعات آن ماهانه و تا یک سال انجام می شود . بعد از سپری شدن یکسال از تاریخ خرید اکانت uptodate ، در صورت عدم تعویض دیوایس، این اکانت امکان استفاده از اطلاعات با آخرین آپدیت دیتابیس است یا بصورت دلخواه و کاملا اختیاری قابل آپدیت به آخرین نسخه موجود آپتودیت با خرید مجدد اشتراک آپ تو دیت است.
این اکانت دارای پشتیبانی تا مدت زمان یکسال بعد از خرید است.

این اکانت uptodate دارای قابلیت استفاده بصورت آفلاین و بدون نیاز به اینترنت است . به این صورت که با یکبار دانلود دیتابیس Uptodate با حجمی حدود 2 گیگ میتوانیدآنرا بصورت آپتودیت آفلاین استفاده کرد و برای آپدیت اطلاعات نیز نیاز است که همان حجم دوگیگ مجدد دانلود شود .

سایر قابلیتهای آپتودیت نیز همانند نوع اکانت اصلی، قابلیت خروجی از مطالب بصورت پی دی اف است . براحتی میتوانید از هر مبحث آپتودیت که شامل چندین صفحه مختلف ، خروجی گرفته و آنرا بروی کامپیوتر و یا برای ارائه و پرزنت استفاده کنید .

این نوع اکانت دارای محدودیت دیتابیس که شامل محتوای کلی است که بخش های دیگری آن مانند تشخیص افتراقی، پثوی کوید 19 و …. تنها در اکانت رسمی آپ تو دیت قرار دارد.

Medscape

دانلود مداسکیپ و خرید اکانت آپ تو دیت برای دسترسی به سایت uptodate

این برنامه با  یک ابزار مرجع پزشکی عالی دیگر است که درios  و اندروید عرضه می‌شود. با آن می‌توانید اطلاعات مربوط به داروها را بررسی کنید، مرجع بیماری را چک کنید، اخبارهای روز پزشکی را بگیرید، و …..

قیمت : این برنامه کاملا رایگان است، اما نیاز به ثبت‌نام دارد. (که می‌توانید از طریق خود app انجام دهید)تا از آن استفاده کنید.

لینک دانلود : دانلود Medscape برای اندروید

Case

یک برنامه ژورنال پزشکی برای پزشکان و محققان با یک موتور جستجو خیلی قوی است. این نرم افزار  نسخه اندروید و هم iOS را دارد.

نرم افزار خواندن مقالات مجلات پزشکی از طریق تلفن تان را آسان می‌کند و در شما می توانید در مقالات یک رشته خاص  ثبت‌نام کنید.

Case هم اکنون اطلاعات ۸۱ تخصص پزشکی را داراست . نکته جالب در مورد آن این است که به شما اجازه می‌دهد از هر کدام از ۱۰۰۰۰۰ کلمات کلیدی  را سرچ کنید یا حتی خاص تر سرچ کنید . به عنوان مثال، اگر متخصص سرطان هستید، لازم نیست همه مجلات سرطان را دنبال کنید. شاید شما بخواهید از سرطان AML دنبال . یا یک پروتیین، ژن یا مسیر مربوط به AML. باcase  که می‌توانید این کار را انجام دهید.

اما بخش حتی جالبتر  این است که مقالات ژورنال را براساس آنچه که در گذشته بیشتر مطالعه کردید دسته بندی می کند . الگوریتم آن، براساس Google Tensorflow، رفتار کاربر را با عوامل خارجی مثل فاکتور تاثیر مجله، تعداد دیدگاه‌ها، اشتراک مقاله، و لایک  و همچنین زمانی صرف خواندن مطالبی می‌شود که دوست دارید استفاده میکند

قیمت : کاملا رایگان

لینک دانلود : دانلود نرم افزار Case

نظر شما برای ما با ارزشه

0 دیدگاه