آخرین بروز رسانی: 17ام تیر, 1402

اطلاعات بیمار

پایگاه داده آپتودیت علاوه بر دسترسی به اطلاعات جامع پزشکی ، به قسمت اختصاصی که توسط تیم نویسنده و ویراستاران این شرکت نوشته شده، دسترسی خواهید داشت. بخش اطلاعات بیمار  با هدف اطلاع رسانی بیماران و درک وضعیت بیماری خود و افزایش همکاری با پزشک متخصص خود، طراحی و اجرا شد. از آنجایی که تشخیص و درمان بیماری تنها تعیین کننده سلامت بیمار نیست و مواردی دیگری از جمله مشارکت بیمار در درمان موجب بهبود سریعتر آنان ، و کاهش هزینه ها و مدت زمان بستری بیمار می شود . بنابراین با کمک آپتودیت میتوانید به این قسمت مهم اطلاعات بیمار  که برای اطلاعات بیشتر بیمار تهیه و تدوین شده است،دسترسی داشته باشید.

اطلاعات بیمار دارای اطلاعات جامع و کامل که برپایه اطلاعات مبتی بر شواهد و توسط پزشکان ویراستار نوشته شده است که سایر قسمتهای آن را ایجاد کرده اند، بنابراین به عنوان منبع قابل اعتماد برای بیماران و پزشکان میتوان به آن مراجعه کرد .

پایگاه داده آن بیش از 1500 موضوع اطلاعات بیمار را ارائه می دهد،به علاوه بیش از 1000 مورد به زبان اسپانیایی و عربی جهانی ترجمه شده که ارتباط پزشک و بیمار را تسهیل می کند. مانند همه مطالب موجود در UpToDate ، این منابع آموزش بیمار به طور مداوم به روز می شوند تا جدیدترین متون پزشکی را منعکس کنند.

همه موضوعات مربوط به اطلاعات بیمار توسط نویسندگان حرفه ای پزشکی با رعایت استانداردهای خوانایی ویرایش و نوشته شده و توسط ویراستاران پزشک داخلی ما برای ارتباط بالینی بررسی شده است. مباحث فراتر از اطلاعات پایه بیمار نیز توسط نویسنده پزشک خارجی و ویرایشگر بخش بررسی می شود. بنابراین ، مطالب آموزشی بیماران در آن جدید ، قابل اجرا و مبتنی بر شواهد است.

مقالات اطلاعات بیمار

دو نوع مقاله در دو سطح مختلف برای اطلاعات بیمار نوشته میشود:

اطلاعات اولیه و ساده : (The Basics)

این قسمت مناسب افرادی است که با زبان تخصصی آشنایی نداشته و تمایل به دریافت اطلاعات در زمینه بیماری خود را دارند. این مقالات دارای یک تا سه صفحه در مورد اطلاعات بیماری و …. می باشد که بر اساس اصول زبان ساده برای درک بیشتر خواننده نوشته شده است. این بخش به چهار یا پنج سوال مهمی که در زمینه بیماری و اطلاعات مربوط به آن پاسخ می دهند و برای افرادی که اطلاعات کلی در زمینه بیماری را میخواهند، مناسب است.

این مقالات فقط برای مشترکین UpToDate در دسترس می باشد. نمونه های محتوای سطح “اطلاعات بیمار در سطح پایه” را در لینک زیر قرار داده شده است:

فراتر از اطلاعات اولیه بیمار ( Beyond the Basics)

مقالات این قسمت اطلاعات بیمار  دارای پنج تا ده صفحه و شامل جزئیات بیشتری نسبت به قسمت اطلاعات اولیه بیمار است. فراتر از اصول اولیه برای خوانندگانی که می خواهند اطلاعات دقیق تری داشته و با اصطلاحات پزشکی آشنایی دارند ، مناسب است. همه مقالات فراتر از اطلاعات اولیه بیمار بعد از تهیه اشتراک در دسترس کاربران قرار میگیرد.

برای خرید اکانت uptodate و دریافت قسمت اطلاعت بیمار میتوانید از طریق سایت مدیکال آپتودیت میتوانید برروی دکمه بازگشت به فروشگاه کلیک کرده و از طریق بخش اکانت uptodate نسبت به تهیه اشتراک اقدام فرمایید.

دسته‌بندی: اکانت UpToDate