آخرین بروز رسانی: 27ام اردیبهشت, 1402

آپتودیت و تاثیر آن بر کیفیت درمان بیمارستان فنلاند

آپتودیت و تاثیر آن بر کیفیت درمان بیمارستان فنلاند

آپتودیت منبع معتبر بالینی است که طی تحقیقات انجام شده ،نتایج تاثیر استفاده از این منبع در بیمارستان های بزرگ در جهان کاملا مشهود است . آپتودیت توسط بزرگترین و بهترین تیم پزشکان در سراسر جهان نوشته و به صورت روزانه مطالب آن بازبینی و موارد جدید به آن اضافه می شود. با خرید اکانت uptodate به بهترین اطلاعات بالینی در زمینه تخصص خود دسترسی پیدا کرده و از جدیدترین اطلاعات پزشکی در جهان ، بهره خواهید برد .

خرید اکانت uptodate اصلی

بیمارستان مرکزی Kanta-Häme پنجمین بیمارستان بزرگ غیر دانشگاهی فنلاند است. بیمارستان به دنبال منبعی برای کمک به پزشکان برای تحقیق در مورد شرایط کمتر رایج پزشکی بود. اکانت آپتودیت دانش مورد نیاز آنها را فراهم کرد و استفاده از آن برای پزشکان در بخش درمان آسان بود.

به عنوان بخشی از ناحیه بیمارستان Kanta-Häme، بیمارستان مرکزی Kanta-Häme (KHCH) یک بیمارستان مراقبت حاد 338 تختخوابی است که از طریق دو مرکز خود در Hämeenlinna و Riihimäki، در جنوب فنلاند، مراقبت های پزشکی تخصصی و بیمار محور ارائه می دهد. واحد Hämeenlinna به کل منطقه بیمارستانی با 173800 نفر خدمات ارائه می دهد، در حالی که واحد Riihimäki در درجه اول به شهرداری های منطقه و همچنین منطقه Janakkala با مجموع 62400 نفر خدمات ارائه می دهد.در مجموع، این دو مرکز 140 پزشک تمام وقت و 850 پرستار تمام وقت را استخدام کرده است.

این بیمارستان ماموریت دارد که به عنوان بیمارستان مرکزی و اصلی برای ساکنین منطقه خدمت کند، جایی که آنها می توانند مطمئن باشند که مراقبت جامع و با کیفیت بالا را دریافت خواهند کرد. KHCH از دو ارزش اصلی حمایت می کند: مسئولیت و رقابت. بیمارستان مرکزی مسئولیت عمیقی برای ارائه بهترین مراقبت برای بیماران در طول دوره مراقبت دارد. بنابراین استفاده از آپتودیت میتوانست برای رسیدن به این هدف بسیار موثر باشد.

KHCH در تلاش است تا یک مرکز خوب که از تجربه مثبت و یکپارچه بیمار پشتیبانی می‌کند و در عین حال درمانهای مقرون‌به‌صرفه با نتایج قابل اندازه‌گیری را تضمین می‌کند ، را راه‌اندازی کند.

ارزیابی نیاز به خرید اکانت UpToDate

علاقه به فعالسازی اکانت UpToDate در ابتدا توسط دو پزشک که دارای اشتراک های فردی که توسط بیمارستان تامین می شد ، ایجاد شد. بر اساس بازخورد آنها، و بر اساس تجربه سایر مؤسسات بهداشتی فنلاند که قبلاً از آپتودیت استفاده می کردند، بیمارستان تصمیم گرفت آزمایشی UpToDate را خریداری کرده و از همه پزشکان بخواهد که آن را در استفاده روزانه خود بررسی و تست کنند.

در حالی که پزشکان قبلاً به یک پایگاه داده محلی از دستورالعمل‌های مبتنی بر شواهد به زبان فنلاندی دسترسی داشتند، مدیریت بالینی بیمارستان به دنبال منبع جامع‌تر که به پزشکان در مواقعی که نیاز به تحقیق در مورد شرایطی کمتر رایج و در مورد آن دانش یا تجربه کمتری داشتند، پشتیبانی کند.

نتایج دوره آزمایشی تأیید کرد که اکانت آپتودیت یک منبع بسیار مورد نیاز برای اطمینان از دریافت درمان با کیفیت بالا و منبع پشتیبانی تصمیم بالینی است که استفادهو خرید اکانت UpToDate ،به طور رسمی توسط بیمارستان مرکزی Kanta-Häme در مارس 2010 تصویب شد. یکی از عوامل مهمی که باعث شد تایید پزشکان در طول کارآزمایی UpToDate شد، عمق و وسعت محتوای آن بود.

با موضوعات بالینی موجود در آپتودیت که 16 تخصص را در بر می گیرد (که در سال 2017 به 25 تخصص رسیده است)،خرید اکانت UpToDate پزشکان را قادر می سازد تا موارد غیرعادی و اغلب نادر را بررسی کنند. درواقع حجم و گستردگی مطالب در uptodate ، چیزی که آن را از منابع محلی که بر گروه کوچکتری از بیماری های شایع تر متمرکز شده ، متمایز می کند.

دلیل اصلی خرید اکانت UpToDate گستردگی محتوا بود. با آپتودیت، پزشکان در مورد موارد نادری که تجربه زیادی ندارند، اطلاعات و توصیه هایی مفیدی دریافت می کنند.

Kari Mikkonen ، متخصص اطلاعات در بیمارستان مرکزی Kanta-Häme

رئیس اطلاعات در بیمارستان فنلاند برای آپتودیت ، خرید اکانت uptodate ، خرید اکانت آپ تو دیت

در اکانت UpToDate، من تظاهرات بالینی برای سندرم های مختلف یا مشکلات ژنتیکی پیدا کردم که بسیار نادر هستند. شناخت هر بیماری نادری غیرممکن است، اما با منابع اطلاعاتی خوب، می توان به سوالات بالینی پاسخ داد و از شواهد و دانش کارشناسان خبره بهره برد.

Marian Jaalama ،پزشک متخصص زنان و زایمان، بیمارستان مرکزی Kanta-Häme

KHCH-Dr-Jaalama متخصص زنان در بیمارستان ، خرید اکانت uptodate ، خرید اکانت آپ تو دیت ، خرید اکانت آپتودیت

دکتر Marian Jaalama ، پزشک متخصص در زنان و زایمان در KHCH، افزود: “در کار روزانه ام … برای زنان باردار آزمایشات اولتراسوند انجام می دهم. در اکانت UpToDate، من تظاهرات بالینی برای سندرم های مختلف یا مشکلات ژنتیکی پیدا کردم که بسیار نادر هستند. همچنین می توانم نحوه پیگیری این علائم را بیاموزم و بیاموزم که چه نوع مشکلاتی می تواند در دوران بارداری ظاهر شود. شناخت هر بیماری نادری غیرممکن است، اما با منابع اطلاعاتی خوب مانند اکانت آپتودیت می‌توان به سوالات بالینی پاسخ داد و از شواهد و دانش متخصصان بهره برد.

استفاده از اکانت آپتودیت در موبایل

در دسامبر 2016، Kari Mikkonen نظرسنجی از پزشکان برای جمع آوری بازخورد در مورد خرید اکانت UpToDate در حالی که به ششمین سالگرد داشتن UpToDate در بیمارستان نزدیک می شد، انجام داد. این نظرسنجی UpToDate Anywhere را ارزیابی کرد، که بیمارستان در آوریل 2016 به منظور دسترسی به UpToDate در دستگاه های تلفن همراه در داخل و خارج از بیمارستان، آن را ارتقا داد. در آن زمان، بیمارستان همچنین از طریق Terveysportti، پورتال سلامت فنلاند، به منبع مشابهی دسترسی داشت.

این نظرسنجی برای پزشکان KHCH و در مورد مقایسه اکانت UpToDate و منابع دیگر بود. برای یک دوره دو هفته ای در دسامبر 2016، سه سوال پرسیده شد که حوزه های زیر را پوشش می داد:

1- وضعیت فعلی سرویس

2-پوشش خدمات

3-قابلیت استفاده از سرویس

نتایج کاملاً قاطع بودند و همه پزشکان طرفدار UpToDate بودند (شکل 1). بازخورد اصلی پزشکان این بود که اکانت UpToDate یک منبع آسان برای استفاده است که دسترسی به اطلاعات با کیفیت بالا و مرتبط برای پشتیبانی تصمیم گیری به آنها می دهد.”

دکتر Jaalama اظهار داشت: “من فکر می کنم استفاده از اکانت UpToDate آسان تر و اطلاعات به خوبی تجزیه و تحلیل می شوند. استفاده از موتور جستجو آپتودیت برای ما ، حتی اگر ما انگلیسی را به عنوان زبان مادری خود صحبت نمی کنیم ، نیز آسان است.یافتن پاسخ از فهرست و مقالات در اکانت UpToDate بسیار سریع است. من فکر می کنم که آپتودیت یک منبع اطلاعاتی بسیار کاربرپسند است.

دکتر Lauri Suojanen، رزیدنت داخلی در KHCH در مورد ارزش محتوای عمیق در خرید اکانت UpToDate بحث کرد، “من به عنوان یک پزشک در آموزش تخصصی، از UpToDate برای مطالعه موضوعات جالب و مهم در پزشکی داخلی استفاده می کنم. بسیار مفید و مهم است که UpToDate یک مقاله مکتوب است.پاتوفیزیولوژی حالات مختلف بیماری اغلب بسیار دقیق توصیف می شود و در مقایسه با برخی از دستورالعمل‌های مهم، خواندن بیشتر اوقات لذت بخش است. نشان دادن مراجع نیز در آن به خوبی انجام شده است. یکی از مهمترین موارد این است که UpToDate نظر نویسندگان را نیز ارائه می دهد. علاوه بر آن، دستورالعمل/توصیه درمانی، شنیدن نظر شخصی و با تجربه یک متخصص در آپتودیت نیز بسیار مفید است.”

Mikkonen  نتیجه گرفت: «بر اساس حقایقی که می‌دانم و بازخوردی که دریافت کرده‌ام، اکانت UpToDate راهی سریع برای یافتن اطلاعات مرتبط و قابل اعتماد برای تصمیم‌گیری بالینی است.

استقبال بیشتر و خرید اکانت uptodate

در حالی که استفاده پزشکان از اکانت UpToDate در طول سال ها به تدریج افزایش یافته بود، پذیرش پزشکان برای استفاده آپتودیت برروی موبایل و باعث افزایش استفاده بیش از 5400 موضوع در اکانت uptodate در سال 2016 شد. این استقبال ،نشان دهنده جهش 68 درصدی نسبت به سال 2015 است (شکل 2) . در همان زمان، KHCH با افزایش فشارهای مالی ناشی از پرداخت هزینه یک سرویس جایگزین در Terveysportti علاوه بر UpToDate مواجه بود. استفاده بسیار بالای از اکانت UpToDate، همراه با بازخورد مثبت در مورد UpToDate در نتایج نظرسنجی، به ایجاد یک استدلال قانع کننده برای خرید اکانت uptodate و ادامه اشتراک آن کمک کرد.

استقبال بیشتر و تایید نهایی جهت خرید اکانت uptodate ، خرید اکانت آپ تو دیت ، خرید اکانت آپتودیت

گام بعدی در پذیرش اکانت UpToDate در بیمارستان مرکزی Kanta-Häme، تعبیه منبع پشتیبانی تصمیم گیری بالینی در سیستم اطلاعات بیمار آن خواهد بود.

پشتیبانی UpToDate از استراتژی بیمارستان مرکزی Kanta-Hame

اکانت UpToDate از استراتژی کلی بیمارستان مرکزی Kanta-Häme به عنوان یک سازمان در زمینه های زیر پشتیبانی می کند:

1-رقابت پذیری: در چشم انداز مراقبت های بهداشتی فنلاند، بیماران تصمیم می گیرند که از کدام سازمان بهداشتی بر اساس کیفیت مراقبت ارائه شده استفاده کنند. اکانت UpToDate با جذب بیماران بیشتر مزیت رقابتی را نسبت به سایر موسسات فراهم می کند

2-کاهش و مدیریت هزینه ها : اکانت آپتودیت برای استفاده در محل مراقبت طراحی شده ، پزشکان می توانند بدون نیاز به انجام تحقیقات گسترده در منابعی مانند PubMed به سرعت پاسخ سوالات بالینی خود را بیابند، بنابراین زمان خود را با بیماران و موجب تاثیر بیشتر درمان می شود .

طبق گفته دکتر Jaalama اگر بدانیم به جای فرستادن بیماران به بیمارستانها ، بدانیم با آنها چگونه رفتار کنیم، صرفه جویی اقتصادی وجود دارد. مراقبت های بهداشتی بهتر به کاهش بیماری ها به طور کلی کمک کرده و این تعادل هزینه و کیفیت است.3-

3-اثربخشی بالینی : بیمارستان مرکزی Kanta-Häme بیمارستان مرکزی در منطقه Hämeenlinna است و به این ترتیب، مسئول ارائه جدیدترین دانش پزشکی به ارائه دهندگان مراقبت های بهداشتی و مراقبت با کیفیت بالا به بیماران در منطقه است. خرید اکانت UpToDate به KHCH کمک می کند تا با اطمینان از اثربخشی بالینی به آن هدف دست یابد.

دکتر Suojanen  می گوید: اکانت آپتودیت اطلاعات دقیقی را ارائه می دهد که استفاده از آن آسان و دانش شما را در مورد موضوع مورد علاقه عمیق تر می کند. هم از نظر آکادمیک آموزشی و هم از نظر بالینی مفید است. من آن را به هر پزشک یا بیمارستانی توصیه می کنم.”

ما فکر می کنیم که خرید اکانت UpToDate و استفاده از آن یک موقعیت برد-برد است. این یک پیروزی برای بیمارانی است که به لطف دسترسی پزشکان و کارکنان بالینی به آخرین اطلاعات مرتبط، درمان و مراقبت بهتری دریافت می کنند این یک پیروزی برای پزشکان و پرستاران است، زیرا آنها می توانند در تصمیم گیری روزانه خود به یک منبع قابل اعتماد تکیه کنند. و در نهایت، این یک پیروزی برای مدیریت بیمارستان است که می تواند شاهد بهبود کیفیت درمان و مراقبت و همچنین رضایت کلی بیمار باشد.

Seppo Ranta پزشک و مدیر بیمارستان Kanta-Häme

دسته‌بندی: دیجیتال