آخرین بروز رسانی: 12ام آذر, 1401

کاهش خطای تشخیصی با خرید اکانت uptodate

قبل از خرید اکانت پزشکی uptodate برای بیمارستانی در امریکا، بررسی برای ارزیابی میزان خطاهای تشخیصی پزشکان طی استفاده از آپتودیت بررسی شد . طبق نتایج اعلام شده نرخ خطای تشخیصی برای بیمارانی که پزشکان آنان از اکانت UpToDate استفاده کردند، 2 درصد بود ، در حالی که این میزان برای بیمارانی که پزشکان بدون استفاده از UpToDate ، میزان 24 درصد بود.

فناوری‌های جدید اطلاعات سلامت پتانسیل بسیار زیادی برای بهبود کیفیت و کارایی مراقبت‌های بهداشتی و درمانی دارد .یکی از متداول‌ترین فناوری‌های اطلاعات سلامت، سیستم‌های مدیریت دانش بالینی کامپیوتری (CKM) است که دسترسی پزشکان را به اطلاعات بالینی مرتبط و به‌روز شده در مورد موضوعات اصلی پزشکی در محل درمان و بیمارستان ها فراهم می‌کند. مطالعات نشان می دهد که پزشکان اغلب سوالاتی در مورد مراقبت از بیمار دارند که در طول برخورد با بیمار تا حد زیادی بی پاسخ می ماند. در دسترس بودن پاسخ به سؤالات بالینی حیاتی می تواند تأثیر زیادی بر تصمیم گیری و عمل بالینی داشته باشد.

خرید اکانت uptodate اصلی

خرید اکانت پزشکی UpToDate یکی از پرکاربردترین سیستم های کامپیوتری مدیریت دانش بالینی در کشور است. مطالعات قبلی اکانتUpToDate و سیستم های مشابه نشان داد که این سیستم ها کسب دانش را بهبود می بخشد، تعداد سوالات بالینی پاسخ داده شده را افزایش می دهد و تصمیمات مدیریتی را تغییر می دهد.با این حال، اینکه آیا این تغییرات منجر به بهبود واقعی در نتایج بالینی می شود، ناشناخته است. با توجه به نیاز فوری به بهبود کیفیت و کارایی مراقبت‌های بهداشتی، درک اینکه آیا UpToDate پتانسیل بهبود نتایج را دارد یا خیر حیاتی است.

بنابراین، ما بررسی کردیم که آیا خرید اکانت پزشکی UpToDate و استفاده از آن ، با نرخ مرگ و میر تعدیل شده با خطر کمتر، مدت اقامت کوتاه‌تر و عملکرد بهتر در معیارهای استاندارد فرآیند کیفیت مرتبط است یا خیر. علاوه بر این، ما به دنبال تعیین اینکه آیا تأثیر اکانت UpToDate در زیر مجموعه‌های خاصی از بیمارستان‌ها بسیار قوی است یا خیر. در نهایت، بررسی کردیم که آیا طول مدت استفاده از UpToDate با نتایج بهتر مرتبط است یا خیر.

رویکردهای مختلف جهت بررسی نتایج استفاده از uptodate

رویکرد کلی برای بررسی رابطه بین خرید و استفاده اکانت پزشکی UpToDate و 3 پیامد اصلی بود: مدت اقامت تعدیل شده با ریسک، مرگ و میر تعدیل شده با ریسک، و عملکرد بر روی معیارهای استاندارد فرآیند کیفیت در دوره 2004 تا 2006 بود. در اینجا 4 رویکرد را برای کاهش مخدوش‌کننده‌های احتمالی در نظر گرفته شد.

اول، ما از یک رویکرد مدل‌سازی طولی استفاده کردیم که در آن بیمارستان‌ها اجازه داشتند به‌عنوان کنترل‌های خود در طول زمان خدمت کنند. به عنوان مثال، اگر بیمارستانی در سه ماهه چهارم سال 2005 از اکانت UpToDate استفاده می کرد، تمام داده های آن بیمارستان قبل از آن سه ماهه 2005 به عنوان بخشی از بیمارستان های کنترل محسوب می شود.دوم، ما از مدل‌های چند متغیره برای تنظیم تفاوت‌های قابل مشاهده بین پذیرندگان و غیرپذیرندگان استفاده کردیم. سوم، ما برای تعاملات آزمایش کردیم تا ببینیم آیا تأثیر UpToDate به ویژه در زیر مجموعه‌ای از بیمارستان‌ها متمرکز است یا خیر. در نهایت، ما بررسی کردیم که آیا مدت زمان استفاده، که نشان دهنده یک رابطه بالقوه دوز-پاسخ است، با نتایج مورد علاقه مرتبط است یا خیر.

درباره اکانت پزشکی UpToDate

اکانت پزشکی UpToDate مجموعه ای از تک نگاری های مبتنی بر شواهد را که به طور مرتب بازنگری و تجدید نظر شده و در مورد موضوعات داخلی بزرگسالان، اطفال، و مامایی و زنان و ….. را ارائه می دهد. اکانت پزشکی Uptodate از طریق رسانه های متعدد (به عنوان مثال: کامپیوتر و موبایل ) قابل خرید و استفاده است . بیمارستان‌های هایی که اشتراک اکانت uptodate را خریداری کرده اند ، پزشکان می‌توانند از طریق کامپیوتر یا موبایل در داخل مرکز و اغلب از طریق دسترسی از راه دور به آن دسترسی داشته باشند.

منابع داده و پیوند

ما از 5 منبع اصلی داده که شامل داده‌های استفاده از اکانت پزشکی UpToDate، که مستقیماً توسط شرکت UpToDate ارائه شد و شامل فهرستی از تمام بیمارستان‌های ایالات متحده که از نرم‌افزار UpToDate خرید و تاریخ شروع استفاده آن را بررسی کردیم . بررسی سالانه انجمن بیمارستان های آمریکا (AHA) که شامل ویژگی های ساختاری بیمارستانی فردی (مانند اندازه، مکان، وضعیت تدریس) است. پرونده‌های تأثیر بستری مدیکر در سال 2007، که شامل ویژگی‌های بیمارستانی که در داده‌های AHA موجود نیست. پایگاه‌های داده‌های تجزیه و تحلیل و بررسی ارائه‌دهنده مدیکر (MEDPAR) در سال‌های 2004-2006، که دارای اطلاعات ترخیص در سطح بیمار در مورد تمام بیمارانی که در یک سال معین بستری شده‌اند، در ازای خدمات مدیکر هستند. و پایگاه داده 2004-2007 Hospital Quality Alliance (HQA) که شامل داده های در دسترس عموم برای معیارهای کیفیت بستری است.ما این 4 مجموعه داده را با پایگاه داده بیمارستان هایی که از اکانت آپ تو دیت استفاده می کنند، پیوند دادیم.

بررسی و تحقیقات انجام شده در اکانت آپ تو دیت

ما پیش از این، 3 پیامد اصلی را بررسی کردیم: مدت اقامت تعدیل‌شده با ریسک (LOS)، که معیاری برای کارایی در نظر گرفته می‌شود. مرگ و میر تعدیل شده با خطر، یک نشانگر رایج برای کیفیت مراقبت؛ و نتایج عملکرد در معیارهای کیفیت HQA.

ما LOS تنظیم شده با خطر و میزان مرگ و میر تعدیل شده با خطر را در بین تمام بیماران بستری در بیمارستان و در بین 6 بیماری شایع پزشکی و جراحی بررسی کردیم: انفارکتوس حاد میوکارد (AMI)، نارسایی احتقانی قلب (CHF)، ذات الریه، خونریزی گوارشی، سکته مغزی و شکستگی لگن. ما این 6 شرط را انتخاب کردیم زیرا توسط آژانس تحقیقات و کیفیت مراقبت های بهداشتی (AHRQ) برای اندازه گیری کیفیت بیمارستان استفاده می شود.

ما از کدهای طبقه‌بندی بین‌المللی بیماری‌ها، نسخه نهم (ICD-9) که توسط شاخص‌های کیفیت بستری AHRQ برای شناسایی بیماران بستری شده برای این ۶ بیماری استفاده می‌شود، استفاده کردیم. ما تعدیل ریسک را با استفاده از طرح تعدیل بیماری همبودی Elixhauser انجام دادیم که توسط AHRQ توسعه داده شد و معمولاً برای تنظیم تفاوت‌ها در شدت با استفاده از داده‌های اداری استفاده می‌شود.

برای بررسی عملکرد کیفیت بیمارستان، از معیارهای فرآیند HQA برای 4 وضعیت از سال 2004 تا 2007 استفاده کردیم: AMI، CHF، پنومونی، و پیشگیری از عفونت جراحی (SIP). ما تمام شاخص‌های HQA را که در سال 2004 در دسترس عموم بود، بررسی کردیم (8 اندازه‌گیری برای AMI، چهار اندازه‌گیری برای CHF، شش اندازه‌گیری برای ذات‌الریه، و دو اندازه‌گیری برای SIP). با استفاده از روش‌شناسی که قبلاً توسط کمیسیون مشترک توضیح داده شده بود، امتیازات خلاصه برای هر وضعیت، و یک امتیاز خلاصه کلی بیمارستان برای عملکرد در همه شاخص‌ها ایجاد کردیم.

هر امتیاز خلاصه نشان دهنده تعداد دفعاتی است که یک بیمارستان در تمام معیارها برای آن وضعیت اقدام مناسب را انجام داده ، تقسیم بر تعداد فرصت هایی که بیمارستان برای ارائه مراقبت مناسب برای آن شرایط داشته است.امتیازات ترکیبی تنها در صورتی محاسبه می‌شود که یک بیمارستان حداقل 30 بیمار برای حداقل یکی از معیارهای هر شرایط داشته باشد.

ما پیش از این تصمیم گرفتیم که چندین مجموعه از آنالیزها را برای درک رابطه بین خرید و استفاده از اکانت UpToDate و نتایج بالینی انجام دهیم. برای هر بیمارستانی که از اکانت آپ تو دیت استفاده می کند، تاریخ شروع استفاده از سیستم را مشخص کردیم. بر اساس تاریخ شروع، مدت زمان استفاده هر بیمارستان را برای هر سه ماهه محاسبه کردیم. ما از نقطه میانی آن سه ماهه برای محاسبه تعداد روزهایی که یک بیمارستان از اکانت UpToDate استفاده کرده است استفاده کردیم .

به عنوان مثال، اگر بیمارستانی در 1 ژانویه 2002 شروع به استفاده از UpToDate کرد، ما 775 روز برای مدت استفاده از آن برای سه ماهه اول 2004 (365 روز در سال 2 سال + 45 روز برای سه ماهه اول 2004) و 865 روز اختصاص دادیم. برای مدت زمان استفاده از آن برای سه ماهه دوم سال 2004 . بیمارستان‌هایی را که از اکانت UpToDate استفاده نمی‌کردند مستثنی کردیم.

تجزیه و تحلیل اولیه ما از مجموعه داده‌ای استفاده کرد که فقط مربوط به بیمارستان‌هایی که اکانت UpToDate را خرید و استفاده می‌کردند محدود بود. ما مدل را برای همه تخلیه ها و برای هر یک از 6 شرایط برای LOS و برای نرخ مرگ و میر تعدیل شده بر اساس خطر، و همچنین برای 4 وضعیت دربرگیرنده در برنامه گزارش کیفیت HQA اجرا کردیم. در تمام تحلیل‌ها، ما یک مقدار P دو طرفه را از نظر آماری معنی‌دار در نظر گرفتیم.

ارزیابی تأثیر کلی استفاده از اکانت UpToDate

برای ارزیابی بهتر اهمیت بالینی هر گونه تغییر در میزان مرگ و میر، ما تعداد مرگ و میرهای پیشگیری شده را در صورتی که همه بیمارستان ها در صورت پذیرش و استفاده از UpToDate افزایش یکسانی در میزان مرگ و میر مشاهده کردند، محاسبه کردیم. برای محاسبه این عدد تأثیر، ما کاهش کلی در مرگ و میر تعدیل‌شده با خطر مرتبط با خرید و استفاده از اکانت UpToDate را شناسایی کردیم و این تعداد را در تعداد بیماران سالمند مدیکر که در بیمارستان‌های غیر UpToDate بستری شدند ضرب کردیم.ما عدد مشابهی را برای تغییرات مدت بستری محاسبه کردیم.

نتایج بررسی و تحقیقات انجام شده

ما دریافتیم که بین سال‌های 2004 تا 2006، 1017 بیمارستان حداقل به مدت یک چهارم از UpToDate استفاده کردند. کاربران UpToDate به احتمال زیاد بیمارستان‌های بزرگ، شهری، آموزشی واقع در شمال شرق و بیمارستان‌های دولتی یا غیرانتفاعی (خصوصی) هستند. در طول 3 سال، بیمارانی که در بیمارستان‌هایی با UpToDate بستری شده‌اند، به طور کلی مدت اقامت کوتاه‌تری برای تمام بستری‌ها نسبت به بیماران بستری شده در بیمارستان‌های بدون این سیستم خاص داشتند و مدت اقامت کوتاهتر برای هر یک از 6 شرایط مورد بررسی ، مشاهده شد.

به طور مشابه، ما دریافتیم که بیمارستان‌های که اکانت UpToDate را خریداری و استفاده کردند ، نرخ مرگ و میر 30 روزه با ریسک کمتری داشتند، اگرچه اثرات در اینجا کمتر سازگار بود. وقتی شرایط فردی را بررسی کردیم، متوجه شدیم که بیماران بستری شده در بیمارستان‌های UpToDate نرخ مرگ و میر 30 روزه با خطر کمتری برای 4 مورد از 6 وضعیت داشتند، اگرچه تنها 3 مورد از آن 4 تفاوت از نظر آماری معنی‌دار بود. برای مثال، بیماران در بیمارستان‌های آپ تو دیت احتمال مرگ و میر کمتری برای AMI داشتند.

ما ارتباط ثابت تری بین پذیرش اکانت UpToDate و عملکرد کیفیت پیدا کردیم. بیمارستان هایی که نسبت به خرید و استفاده از اکانت UpToDate اقدام کرده بودند ، عملکرد بالاتری برای هر یک از 4 شرایط مورد بررسی داشتند. به عنوان مثال، بیمارستان‌های دارای UpToDate عملکرد با کیفیت بالاتری برای AMI در مقایسه با بیمارستان‌هایی که UpToDate را اتخاذ نکردند. داشتند. در تجزیه و تحلیل‌هایی که تست تعامل انجام شد، متوجه شدیم که رابطه بین خرید و استفاده اکانت UpToDate و عملکرد کیفیت با اندازه بیمارستان و وضعیت تدریس اصلاح شد.

به طور خاص، بسیاری از مزایای UpToDate به بیمارستان‌های کوچک و متوسط ​​و همچنین بیمارستان‌های غیر آموزشی محدود می‌شد. به عنوان مثال، در میان بیمارستان‌های کوچک، بیمارستان‌هایی که UpToDate داشتند، به طور متوسط ​​3 تا 7 امتیاز عملکرد بهتری در امتیازات HQA داشتند، اما تقریباً هیچ تأثیری در بیمارستان‌های بزرگ مشاهده نشد. به طور مشابه، ما دریافتیم که بیمارستان‌های غیرآموزشی در صورت داشتن UpToDate احتمالاً عملکرد بهتری در هر یک از این حوزه‌ها خواهند داشت، اما این رابطه در میان بیمارستان‌های آموزشی اصلی سازگار نیست.

در تجزیه و تحلیل ما از مدت زمان خرید و استفاده از اکانت آپ تو دیت، ما یک رابطه ثابت با مدت اقامت کوتاهتر پیدا کردیم. هر 1000 روز خرید و استفاده از اکانت UpToDate با 0.08 روز کوتاه‌تر اقامت همراه بود. رابطه مشابهی در هر یک از 6 شرایط مورد بررسی وجود داشت و از نظر آماری معنی‌دار بود. هنگامی که تأثیر مدت زمان استفاده از UpToDate را بر میزان مرگ و میر تعدیل شده با خطر بررسی کردیم، یک رابطه قابل مقایسه پیدا کردیم: مدت زمان به طور کلی و برای 5 مورد از 6 شرایط بررسی شده با نرخ مرگ و میر کمتر مرتبط بود.

طبق تحقیقات انجام شده در بیمارستان ها و مراکزی که خرید اکانت آپ تو دیت را انجام و پزشکان آن مراکز از اکانت uptodate استفاده و بهره بردند ، نشان داد که پزشکان دارای UpToDate دارای خطای کمتر در تشخیص و درمان و بهبود عملکرد آنان شد . بدین ترتیب مدت بستری بیماران در بیمارستان ها ، کاهش یافت و بدنبال آن میزان مرگ و میر به طرز چشمگیری کاهش یافت. این کار به صورت مستقیم موجب کاهش هزینه ها بیمارستان از طریق کاهش مدت بستری و میزان مرگ و میر شد .

اکانت های ارائه شده در سایت مدیکال آپتودیت ، قابلیت دسترسی به اکانتهای اورجینال آپتودیت را فراهم کرده و با خرید اکانت آپ تو دیت به تمامی منابع اصلی از طریق یوزر و پسورد uptodate به صورت اختصاصی بهره خواهید برد . اکانت uptodate رسمی قابل استفاده در موبایل از طریق اپلیکیشن و دسترسی به سایت اصلی uptodate خواهد بود .

خرید اکانت uptodate اصلی