آخرین بروز رسانی: 16ام آذر, 1401

آپتودیت پایگاه داده کامل بیماری کوید 19

آپتودیت پایگاه داده کامل بیماری کوید 19

با خرید اکانت آپتودیت علاوه بر دسترسی کامل و جامع به منابع و ادبیات پزشکی موجود در uptodate ، به بخش تخصصی کوید 19 و هر اطلاعاتی جدید درباره تغییرات بیماری ، تاثیر واکسن و سایر اطلاعات جدید در این زمینه دسترسی خواهید داشت. تعهد شرکت uptodate فراهم آوردن جدیدترین اطلاعات برطبق شواهد بالینی بیماری کوید 19 ، تغییرات آن و تاثیرات موفق واکسن های مختلف در سراسر جهان است.

بخشی از این قسمت بصورت دمو و رایگان در اختیار بیماران و پزشکان از طریق دسترسی سایت آپتودیت امکان پذیر بوده و برای دسترسی کامل به مطالب این بخش نیاز به خرید اکانت آپتودیت رسمی و داشتن یوزر و پسورد uptodate جهت ورود به سایت آپ تو دیت می باشد.

مدیکال آپتودیت برای دسترسی راحت کاربران به تمامی اطلاعات بالینی بیماری کوید 19 ، امکان خرید اکانتهای آپتودیت را بصورت شخصی و با قیمت بسیار مناسب فراهم کرده است . تنها با صرف مبلغ 100هزار تومان برای شش ماه میتوانید خرید اکانت uptodate را انجام و برای مدت شش ماه دسترسی به سایت uptodate و همچنین روی موبایل تان می توانید از این منبع بالینی قوی استفاده نمایید. برای خرید اکانت آپتودیت رسمی میتوانید از لینک زیر مراجعه فرمایید .

در خرید اکانت آپتودیت قسمت ویژه ای برای کوید 19 در نظر گرفته شده که شامل اطلاعاتی مانند موضوعات پزشکی ، الگوریتم ها و تصاویر مرتبط ، اطلاعات بیمار و راهنمای کامل برای عموم افراد قرار داده شده است . اطلاعات موجود در هر اثربخشی بالینی به طور مرتب بر اساس جدیدترین شواهد به روز می شود. اطلاعات زیر در اختیار کاربران قرار می گیرد :

 • COVID-19 Clinical Topics in UpToDate
 • Clinical Drug Information in Lexicomp®
 • COVID-19 Content as a Service (CaaS)
 • Patient Information and Resources

اطلاعات فوق برای اطلاع رسانی بیماران در این زمینه بوده ،اما برای پزشکان اطلاعات زیر با خرید اکانت آپ تو دیت در اختیار شان قرار می گیرد. این اطلاعات برای راحتی و دسترسی سریع در قسمت مرکزی سایت و اپ رسمی آپتودیت قراردارد.

 • COVID-19 Clinical Topics
 • COVID-19 Clinical Topics: View a categorized collection of all UpToDate COVID-19 content including clinical topics, algorithms, patient education and society guideline links

علاوه بر اطلاعات فوق ، مونوگراف‌های دارویی، اطلاعات آزمایشگاهی و اطلاعات آموزش بیمار مرتبط با کووید-۱۹ بدون هیچ هزینه‌ای از Lexicomp و رایگان از طریق خرید اکانت آپتودیت در دسترس است:

 • Lexi Drug Monographs
 • Lexi-Tox Monographs
 • Lexi Lab Tests
 • Lexicomp Patient Leaflets

بخش های اختصاصی کوید 19 در آپتودیت

این قسمت تنها در اکانت های رسمی uptodate وجود دارد و قابلیت بروزرسانی آن به صورت مداوم و هفته ای ، تنها در اکانت های رسمی صورت می پذیرد. سایر اکانت های غیر رسمی فاقد اطلاعات گفته شده و بروزرسانی مداوم است .

 • قسمت پرسش و پاسخ :

این قسمت شامل مجوعه ای از سوالات پزشکان در زمینه بیماری بوده که پاسخ به این سوالات بصورت کامل قرار داده شده است ، این قسمت برای درک بهتر کاربر علاوه بر متون دارای لینکهای خروجی جهت عکس ها ، جدوال مرتبط ، الگوریتم ها و سایر اطلاعات دیگر قرار دارد. برای افزایش سرعت دسترسی کاربر به سوالات در سمت چپ فهرست موضوعی به ترتیب حروف الفبا قرار گرفته تا کاربر بتواند ، پاسخ سوال موردنظر خود را در سریعترین حالت ممکن بیابد.

 • قسمت راهنمای جامع :

این بخش شامل مجموعه ای از اطلاعات مانند : ویژگی های بالینی بیماری و راههای تشخیص آن ، راه های مراقبت و درمان در بیمارستان ، ارزیابی میزان وخامت بیماری و مدیریت آن ، مدیریت بیمارانی که طبق تشخیص و شدت بیماری لوله گذاری شده ، واکسن های برای جلوگیری از عفونت SARS-CoV-2 ، اپیدمیولوژی، ویروس شناسی و پیشگیری ، ترومبوسیتوپنی ترومبوتیک ایمنی ناشی از واکسن (VITT) ، کنترل عفونت برای افراد مبتلا به عفونت SARS-CoV-2 ، علائم بالینی و تشخیص م مدیریت بیماری در کودکان ، مسائل بارداری و مراقبت های دوران بارداری ، مسائل و مراقبت های مربوط به زایمان، زایمان و پس از زایمان ، علائم پوستی و مسائل مربوط به مراقبت های پوستی ، خطرات عفونت، علائم بالینی، آزمایش و رویکرد به بیماران مبتلا به سرطان و سایر اطلاع جامع دیگر می باشد .

این بخش برای راحتی دسترسی کاربر طبق فهرست موضوعی مرتب شده است و برای درک بهتر خواننده حاوی گرافیک ، تصاویر ها مربوطه می باشد . این بخش شامل اطلاع دیگری برای مطاله بیشتر بوده که همین فهرست قرار داده شده است و کاربر با خرید اکانت Uptodate میتواند دسترسی کاملی به اطلاعات این بخش داشته باشد .

 • بخش راهنمای اطلاعات بیمار :

این قسمت شامل اطلاعات عمومی تر جهت بیماران بوده تا بتوانند تصمیمات مراقبتی مناسب و آگاهانه اتخاذ کنند. این قسمت شامل برخی از به روز رسانی ها و آپدیت ها ست که میتوانید این اطلاعات را با بیمار خود به اشتراک بگذارید تا نسبت به درمان شما اطمینان پیدا کنند. این قسمت شامل اطلاعات زیر است :

 • آموزش بیمار: واکسن های بیماری کرونا 2019 (COVID-19) براساس اطلاعات عمومی
 • واکسن کووید-19 (mRNA) و آموزش بیمار برای داروی بزرگسالان ارائه شده توسط Lexicomp بصورت پی دی اف
 • برگه اطلاعات واکسن Pfizer FDA ارائه شده توسط Lexicomp بصورت پی دی اف و…..

این قسمت دارای بخش مجزا بوده که با عنوان سرفصل Patient در اکانت uptodate می باشد.


بخش های گفته شده در زمینه بیماری COVID-19 در اشتراک های اختصاصی فردی اکانت uptodate وجود دارد که کاربر میتوانید با خرید اکانت uptodate به تمامی این بخش ها به صورت کامل دسترسی پیدا کنید .

هر اکانت آپتودیت رسمی ، قابل استفاده در دو موبایل از طریق اپلیکیشن برروی موبایل اندروید و Ios است که پزشک میتوانید در همه جا به این اطلاعات دسترسی داشته باشد .

اطلاعات این بخش به علت مهم بودن ، به صورت هفته ای یا زودتر بازبینی و مطالب جدید آپتودیت منتشر می شود . ویراستاران پایگاه داده آپ تو دیت روزانه ژورنال های پزشکی، پایگاه داده های مدلاین ، پاپمد و سایر دیتابیس های معتبر جهانی را بررسی تا به محض انتشار مطلب مهم و قابل استناد، بررسی و بعد از تایید نویسندگان پزشک ارشد، در محتوای  UpToDate منتشر شود تا کاربران به جدیدترین اطلاعات در زمینه کوید 19 دسترسی داشته باشند.