امکانات نرم افزار UpToDate  

امکانات نرم افزار uptodate سبب شده تا آپ تو دیت به یکی از دیتابیس های ارزشمند و مورد استفاده برای پزشکان و پیراپزشکان و دانشجویان این رشته‌ تبدیل شود. البته اکانت آپتودیت تنها برای این عزیزان کاربردی نیست؛ بلکه برای تمامی افراد به خصوص افراد بیمار درجهت دریافت اطلاعات مورد اعتماد و قابل فهم برای بیماری خود بسیار کاربردی است. قبل از پرداختن به امکانات نرم افزاز Uptodate ابتدا به معرفی uptodate میپردازیم. بیش از 1.5 میلیون پزشک در سراسر دنیا از نرم افزار Uptodate برای گرفتن تصمیمات بالینی خود ، استفاده می کنند.
نرم افزار Uptodate تنها منبع کمکی برای تصمیمات بالینی هست که با بهبود نتایج درمان همراه بوده است . بیش از 80 مطالعه تحقیقاتی انجام گرفته که از تاثیر آن ، برروی بهبود حال بیمار و افزایش کارآمدی بیمارستان را نشان می دهد.
نرم افزار Uptodate شامل بیش از 16 هزار مقاله مبتنی بر شواهد و 31 هزار عکس ، جدول و الگوریتم که از 250 هزار منبع بالینی مختلف، می باشد .

پایگاه اطلاعاتی Uptodate  شامل اطلاعات پزشکی مبتی برشواهد و منابع  بازبینی شده است و منبع کاملی از اطلاعات مربوط به مراقبت بیمار ، تشخیص و درمان بیماری ها ، علائم بالینی ، روش های آزمایشی و….. میدهد که هم برای بیماران و هم برای پزشکان کاربرد دارد. با کمک این نرم افزار میتوانید پاسخ سوالات بالینی خود را بیابید .

با خرید اکانت uptodate دسترسی به بیش از ۷۳۰۰ موضوع در 25 رشته‌ی تخصصی پزشکی که همراه با لینک های منبع برای مطالعه مقالات مرتبط با آن، دسترسی خواهید داشت. در ادامه به توضیح در مورد مشخصات و امکانات نرم افزار uptodate و نحوه خرید اکانت آپ تو دیت خواهیم پرداخت . با مدیکال آپتودیت همراه باشید:

خرید اکانت Uptodate رسمی

امکانات نرم افزار UpToDate بزرگترین نرم افزار پزشکی جهان

سریعترین و بهترین روش برای مطالعه و جستجو در منابع جدید پزشکی با خرید Uptodate

همین امروز با خرید اکانت Uptodate ، همیشه به روز باشید .

پایگاه اطلاعاتی Uptodate شامل چه موضوعاتی می شود :

درنرم افزار Uptodate بیش از 97 هزار متن و تصویر برای بیش از 8500 موضوع مختلف استفاده شده است. محتوای موجود در آپ تو دیت از 385 هزار منبع اطلاعاتی مختلف به دست آمده است. از سایر امکانات نرم افزار Uptodate دسترسی به پایگاه اطلاعاتی دارویی و لینکهایی به مدلاین است که به نرم افزار و سایت آپ تو دیت اضافه شده تا بتوان به اطلاعات دارویی کامل تری به همراه چکیده مقالات دسترسی داشت.

Uptodate بیش از 11600 زمینه موضوعی را در 25 تخصص پزشکی پوشش میدهد که شامل :

طب اورژانس بزرگسالان و اطفال، مراقبت های اولیه بزرگسالان ،پزشکی داخلی، آلرژی و ایمونولوژی، قلب و عروق، پوست، غدد درون ریز و دیابت، پزشکی خانواده، گوارش و کبد، طب سالمندان، هماتولوژی، بیماریهای عفونی، نفرولوژی و فشار خون بالا، مغز و اعصاب، مامایی، تخصص زنان و بهداشت زنان، انکولوژی، کودکان، روانپزشکی، ریه، مراقبت های ویژه و پزشکی خواب، روماتولوژی، جراحی، خون شناسی ، سرطان ، بیماریهای عفونی، حساسیت ها و ایمنی شناسی، اطفال، روماتولوژی و ….

مهمترين انجمنهايي كه در تهيه پایگاه داده آپ تو دیت همكاري دارند عبارتند از :

American Thoracic Society
The Endocrine Society, The Hormone Foundation
American College of Rheumatology
Society of General Internal Medicine
The American College of Obstetricians and Gynecologists
American Gastroenterological Association

امکان جستجو با قابلیت Auto complete

نرم افزار Uptodate  با قابلیت سرچ مطالب و همچنین سرچ گرافیک و عکس های آن است . در قسمت سرچ در بالای صفحه ، شما میتوانید به سرچ در مطالبUptodate بپردازید . همچنین با تایپ سه کلمه ، واژه ها و اصلاح های پیشنهادی به نمایش در میآید .

علاوه بر جستجوی کلی در قسمت اصلی نرم افزار ، قسمت سرچ داخل مبحث نیز به اکانت های uptodate نیز اضافه شده است . بنابراین به راحتی میتوانید کلمه مورد نظر خود را داخل متن چستجو و پیدا کنید .

علاوه بر جستجوی متنی ، جستجوی صوتی نیز برای راحتی کاربر و افزایش سرعت پیدا کردن مقالات نیز به اکانت های آپتودیت اضافه شده است . توجه : این قابلیت تنها در اکانت های رسمی آپ تو دیت قرار دارد و در سایر اکانتهای غیر اصلی وجود ندارد . برای خرید اکانت آپ تو دیت میتوانید به لینک زیر مراجعه فرمایید.

قیمت نرم افزار و نوع اکانت uptodate

سایت مدیکال آپتودیت با توجه به سلایق پزشکان ، نسبت به فروش و فعالسازی اکانتهای مختلف آپتودیت از جمله اکانت رسمی uptodate و سایر اکانتهای غیر رسمی اقدام کرده است . به این صورت که کاربر با توجه به نیاز و انتظاراتی که از یک اکانت دارد، میتواند اکانت خود را انتخاب و نسبت به خرید اکانت uptodate خود اقدام نماید . در اینجا نسبت به نوع اکانتهای آپتودیت موجود درسایت توضیح مختصری خواهیم داد.

نوع اول اکانت مربوط به اکانتهای مدت دار و اکانت رسمی uptodate میباشد. همانطور که از اسم آن پیداست یوزر و پسورد uptodate  در این اکانت قابل استفاده در سایت رسمی آپتودیت و اپ رسمی آن میباشد و مناسب کاربرانی است که :

1- میخواهند اکانت رسمی uptodate را استفاده کنند.

2-میخواهند برای دو موبایل استفاده یا تمایل به استفاده از آپتودیت برروی کامیپوتر خود را دارند.

3- دو شخص مختلف تمایل استفاده از آپتودیت را برروی موبایلهای خود دارند.

4-علاوه بر استفاده در موبایل تمایل استفاده از آن را برروی کامپیوتر دارند . به این صورت نیاز به خرید اکانت uptodate بصورت مجزا و صرف هزینه مجدد برای آن را نخواهند داشت.

قیمت اکانتهای آپتودیت :

قیمت نرم افزار Uptodate  در خارج از ایران 400 دلار سالانه برای اشتراک آنلاین و 450 دلار سالانه برای اشتراک آفلاین می باشد.
اما این قیمت در سایت مدیکال آپتودیت با تخفیف ویژه و قیمت استثنایی 139 تومان برای اشتراک یکساله آنلاین و 249 تومان برای اشتراک یکساله آفلاین هست . تخفیف ویژه تا مدت محدودی برقرار است .

نوع دوم اکانت مربوط به اکانت های غیر رسمی دائمی آپتودیت میباشد که این اکانت ویژگی های خاص خودش را داراست . همانطور که از اسمش پیداست مدت اعتبار اکانت ، درصورت پاک نشدن اطلاعات از روی موبایل، بدون تاریخ انقضا بوده و کاربر در صورت تمایل بعد از یکسال میتواند نسبت به خرید مجدد اکانت آپتودیت را اقدام نماید . در صورت تعویض موبایل در طی یکسال ، این اکانت با یوزر و پسورد uptodate خود کار خواهد کرد. تنها کافیست که اپلیکیشن را برروی موبایل جدید نصب و با یوزر و پسورد قبلی خود لاگین شوید .تمامی این اطلاعات برای کاربرانی که خرید اکانت آپتودیت را از سایت انجام داده اند ، ایمیل میشود . این اکانت مناسب افرادی هست که :

1- برای یک موبایل یا دستگاه تمایل به استفاده از آپتودیت را دارندو نمیخواهند هزینه اضافه بابت کاربری اضافه پرداخت کنند.

2- میخواهند برای مدت بیشتری از اکانت استفاده کنند و در صورت عدم پرداخت هزینه آپدیت سالیانه به اطلاعات قدیمی اکانت دسترسی داشته باشند.

3-غیر از آپتودیت میخواهند ، از داخل اپلیکیشن به دیتابیس دیگری نیز دسترسی داشته باشند .(با پرداخت هزینه )

قیمت این دیتابیس در نرم افزار Uptodate به قیمت 250000 هزار تومان برای یک دستگاه ؛ به فروش می رسد .
خرید اکانت uptodate غیررسمی با تخفیف ویژه ، و با مبلغ 159 تومان ، بمدت محدود تقدیم میگردد.
برای دانلود uptodate و استفاده از  اکانت دائمی آن با آپدیت رایگان آن نیاز به ثبت نام و اقدام از قسمت خرید اکانت uptodate دارید . بعد از خرید اکانت uptodate  ، سریال به همراه راهنمای نصب آپتودیت برای شما ارسال خواهد شد .

نوع سوم اکانت مربوط به اکانت آپتودیت برای ویندوز یا مک بوک میباشد. این نوع اکانت آپتودیت بصورت آنلاین برروی ویندوز و مک بوک کار کرده و قابلیت بروزرسانی و آپدیت مطالب را نیز داراست. این نوع اکانت آپتودیت بدون نیاز به فایل نصبی و راحت برروی کامپیوتر و مک بوک قابل استفاده بوده و مناسب کاربرانی است که :

1-تمایل به استفاده از uptodate برروی کامپیوتر محل کار بروی صفحه نمایش آن را دارند.

2-بدون دغدغه برای قدیمی بودن اطلاعات، میخواهند از جدیدترین اطلاعات به روز آپتودیت استفاده کنند.

3-تمایل به گرفتن خروجی بصورت pdf و .. را برای تحقیق و استفاده از مطالب برروی موبایل خود را دارند.

4-تمایل به استفاده از دراگ اینتراکشن در کنار آپتودیت را دارند.

از ویژگی های منحصربفرد این نوع اکانت آپتودیت ، دسترسی کاربران به کتابخانه دارویی و همچنین تداخلات دارویی بصورت رایگان در کنار آپتودیت هست ، یعنی کاربران بعد از خرید اکانت uptodate برای ویندوز یا مک بوک ، میتوانند به این دیتابیس دسترسی و آنها را دانلود و استفاده کنندو هزینه پرداختی کاربر برای خرید آپتودیت میباشدو نیازی به پرداخت هزینه جداگانه برای این دیتابیس را نخواهد داشت .

هزینه پرداختی شما ، جهت خرید اکانت UpToDate بصورت رسمی + آپدیت لحظه ای رایگان میباشد.

جهت خرید میتوانید از لینک زیر اقدام فرمایید.

جستجوی گرافیک درUpToDate

اکانت Uptodate دارای بیش از هزاران گرافیک است که شامل : عکس ، جداول ، تصاویر مصور یا اشکال هندسی ، الگوریتم ، نمودارها وفیلم می باشد . این قابلیت این امکان را به شما میدهد که سرعت گرافیک و مطالب مرتبط به موضوع سرچ شده خودرا بیابید .
شما میتوانید به کتابخانه از تصاویر و گرافیک های مرتبط هر مبحث براحتی و بدون نیاز به موتور جستجوگر دیگری دسترسی پیدا کنید .

با خرید اکانت uptodate و وارد شدن در هر بخش از مباحث موجود در آن ، برای درک بهتر خواننده ، در کنار متن های موجود ، لینک گرافیک ، تصاویر و جدوال مرتبط با آن قرار گرفته تا کاربر با مراجعه بتواند مطالب و تصاویر های گرافیکی مرتبط را نیز مطالعه نماید. بنابراین در متن مقالات اکانت آپ تو دیت هرکجا که نیاز به بررسی بیشتر است،دسترسی به فلوچارت و گراف ها به صورت گرافیکی و تصویری وجود دارد. این موارد در متن به صورت لینک ظاهر می شوند و با کلیک روی آنها میتوان به تصویر مورد نظر دست یافت.

امکانات نرم افزارuptodate | خرید اکانت uptodate

یافته های پزشکی جدید یا What’s New براساس تخصص پزشکی

مطالب این سطح حاوی چکیده ای از بااهمیت ترین یافته های پزشکی براساس تخصص است و مطالب آن بصورت آپدیت های جدید به سرفصل ها اضافه میگردد.
جهت مشاهده این قسمت ، وارد قسمت فهرست و سپس  Whats New شده  و براساس تخصص خود آخرین یافته های جدید را بیابید

امکانات نرم افزارuptodate | خرید اکانت uptodate

بخش مجزا درباره بیماری کوید 19 در اکانت uptodate

اکانت آپ تو دیت دارای سرفصل های و بخش جداگانه برای بیماری کوید 19 بوده که در بخش اصلی آپتودیت قرار داد ، این قسمت در آپتودیت در قسمت پایین کادر جستجو در صفحه اصلی قرار دارد که در دو بخش اطلاعات کلی در مورد آن و بخش پرسش های احتمالی و پاسخ به آن می باشد .

در بخش سوالات ، پاسخ سوالاتی در رابطه با نتایج آزمایش ، نحوه تشخیص بیماری از روی تست بیمار ، فاکتورهای دخیل در شدت بیماری ، تصاویر و گرافیک های مرتبط و مجوعه دیگری از پاسخ به سوالات مهم بیماری بوده که به صورت بهمراه فهرست موضوعی در اپ  و سایت آپتودیت برای کاربرانی که خرید uptodate را انجام دادند ، در دسترس می باشد.

در انتهای آن ، لینک های مرتبط گرافیک و آپتودیت پثوی برای تشخیص و تجویز و درمان اختصاصی برای هر بیمار با توجه به علائم ، شدت بیماری قرار گرفته شده تا پزشک براحتی بتواند علاوه بر کسب اطلاعات عمومی در بیماری ، به صورت اختصاصی درمان مناسب برای بیمار خود را نیز مشاهده نماید.

بخش پرسش و پاسخ کوید 19 در خرید اکانت uptodate
امکانات نرم افزار uptodate و خرید اکانت uptodate ، خرید اکانت آپ تو دیت و دسترسی به سایت آپتودیت

اطلاعات بیمار یا Patient Info در UpToDate

در نرم افزار UpToDate بیش از 1500 مبحث اطلاعاتی و آموزشی برای پاسخ نیازهای اطلاعاتی بیماران فراهم شده است . این مباحث شامل تصاویر های تمام رنگی ، گرافیک و نمودار جهت کمک برای درک و مراقبت بهتر می باشد. مانند سایر مطالب موجود در uptodate  این مبحث نیز آپدیت میگردد. مطالب این بخش در دو سطح مختلف و متفاوت برای بیماران عرضه میشود :

سطوح اول ، سطح مقدماتی:

مطالب سطح مقدماتی کوتاه و به زبان ساده نوشته شده و پاسخگوی 4 تا 5 سوال مهم افراد در خصوص یک مشکل پزشکی است . این مطالب مناسب افرادی است که میخواهند دید کلی نسبت به موضوع داشته باشند . نمونه از این محتوا در شکل زیر نمایش داده شده است .

امکانات نرم افزارuptodate | خرید اکانت uptodate

سطح دوم ، سطح پیشرفته

این سطح دارای مطالب طولانی تر وکاملتر از سطح قبلی است و مناسب جهت افرادی است که با برخی اصطلاحات فنی پزشکی آشنایی دارند و میخواهند اطلاعات بیشتری دریافت کنند .

امکانات نرم افزار uptodate و خرید اکانت uptodate ، خرید اکانت آپ تو دیت و دسترسی به سایت آپتودیت

توصیه های جدید در خصوص عملکردهای بالینی

(Practice Changing Updates(PCUs

اکانت uptodate شامل پیشنهادات درمانی براساس بهترین شواهد بالینی در موضوعات مختلف است. از سایر امکانات نرم افزار uptodate ارائه درمان های پیشنهادی براساس مطالعات جدید و نمایش آنها در بخش تغییرات مهم عملی PCUs با عناوین مهم و فوری است.

این بخش از نرم افزار شامل توصیه های جدید و خاص یا بروزرسانی درمورد عملکردهای بالینی است . هدف اصلی این بخش ، تمرکز بروی تغییراتی است که تاثیرچشمگیر درعملکرد دارد. مهمترین تغییرات انجام شده درسالهای اخیراست با جزییات بیشتری این قسمت آپدیت و بازنگری شده است . در تغییرات جدید انجام شده ، رژیم درمانی جدید را برای بیماران محدوده سنی خاص و مستقل از شدت بیماری ،فراهم شده است .

بخش Practice Changing Updates در آپ تو دیت براساس موضوع بالینی و تخصص پزشکی در آن، طبق تاریخ زمانی انتشار از صعودی به نزولی مرتب شده تا پزشکان گستره آن و کیفیت شواهد را سریعتر ارزیابی کنند.

امکانات نرم افزارuptodate | خرید اکانت uptodate

تداخلات دارویی یا Drug Interaction در نرم افزارUpToDate

از امکانات نرم افزار uptodate میتوان به بانک اطلاعات دارویی آن اشاره کرد که در متن مقالات، نام دارو ها به صورت لینک ظاهر شده که با یک کلیک روی عنوان دارو میتوان به اطلاعات مشروحی آن( شامل نام تجاری دارو، نام علمی، موارد مصرف، میزان مصرف، موارد منع مصرف و….) دسترسی داشت.

علاوه بر بانک جامع اطلاعات دارویی آپ تو دیت ، بخش جداگانه ای برای پزشکان رشته های مختلف به خصوص داروسازی ، ایحاد شده است تا به کمک آن بتوان به تداخلات میان چندین دارو دسترسی داشت. بنابراین UpToDate با همکاری با Lexicomp بانک اطلاعاتی دارویی قوی را بوجود آورده که درآن به تحلیل تداخل مابین دارو با دارو ، گیاه دارویی با گیاه دارویی یا گیاه دارویی با دارو را داراست .

داروهای متداخل براساس میزان خطر به A,B,C,D,X  درجه بندی میشوند

 • A :  نشاندهنده عدم وجود تداخل بین دو دارو است
 • B : نشان دهنده امکان وجود واکنش بین دو دارو است ولی نیازی به تغییر دارو نیست
 • C : نشانگر وجود تداخل در دوز مصرفی دو دارو است که نیاز به دخالت دوز مصرف دارو دارد. با توجه به وضعیت بیمار ، برای کاهش احتمال عوارض باید میان دوز مصرفی هر دو دارو هماهنگی برقرارشود .
 • D : نشانگر تداخل بین دو دارو است . باتوجه به وضعیت بیمار ، میزان فواید استفاده هم زمان دو دارو ، و خطرهای ناشی از آن مورد بررسی قرار میگیرد . نیاز به چک وضعیت بالینی بیمار درهنگام مصرف دارو ، و درصورت مشاهده تداخل ، با داروی مناسب جایگزین شود.
 • X :  نشاندهنده تداخل میان دو دارو است و خطرات ناشی استفاده از آن برای بیمار بیشتر از میزان فواید آن است و نباید این دو دارو باهم تجویز شود.

Easily access key drug information

UpToDate has increased the breadth and depth of its drug reference database by partnering with Lexicomp®, a leading pharmacological solution. This partnership provides UpToDate subscribers with access to a select set of foundational drug information from the Lexicomp core databases, including more than 6,000 in-depth drug monographs. Each monograph provides dosage information for adult, pediatric and geriatric patients.

The integrated solution delivered by UpToDate and Lexicomp, available to all UpToDate users, complements the clinician’s workflow. The clear and concise drug monographs provide quick and easy access to actionable recommendations.  In addition to drug treatment recommendations that are available through UpToDate, users can access a select set of drug references from the Lexicomp database, which includes:

 • General and disease-specific dosing recommendations including evidence-based off-label dosing
 • Recommendations for dose adjustment for impaired kidney or liver function, obesity or toxicity
 • Pediatric and neonatal dosing and drug administration
 • A separate drug interactions program (Lexi-Interact) that provides more in-depth analysis of drug-drug, herb-drug and herb-herb interactions
 • Drug adverse effects, warnings, and precautions including practical detail such as premedication recommendations and patient monitoring parameters
 • Drug administration detail including drug brands, available strength and dosage form information
 • Current FDA Special Alerts and major Health Canada safety communications

حسابگرهای پزشکی UpToDate

UpToDste شامل حسابگرهای است که قابلیت این را که مقادیر مورد نظر را در فرمول های رایج هر مبحث برای بدست آوردن داده های عددی مانند بی ام ای سلامتی را بدست آوردید ؛ داراست . همچنین حسابگرهای دیگری نیز این امکان را فراهم میکنند که شدت بیماری مانند ذات الریه را براساس وجود یا عدم وجود عوامل خطر ، را محاسبه کنید .

در قسمت فهرست مطالب ، قسمت بنام حسابگر وجود دارد که میتوانید براساس تخصص سرچ کرده و مقادیر عددی خود را بدست آورید.

حسابگرهای پزشکی در اکانت uptodate ، خرید اکانت آپتودیت

خرید اکانت Uptodate

امکانات موجود درخرید اکانت uptodate

انتشار مقاله و محتوای uptodate

Uptodate علاوه بر امکانات فوق ، قابلیت گرفتن خروجی برای پاورپویت یا ذخیره محتوا و گرافیک ها ، برروی موبایل یا کامپیوتر را داراست. علاوه بر آن شما میتوانید براحتی هرمبحثی را از طریق ایمیل و…… منتشر کنید.
تمامی مباحث در uptodate قابلیت ایمیل یا ذخیره محتوا برروی گوسی را دارند . علاوه بر آن تعداد27000 گرافیک وجود دارد که میتوان از آنها برای ارائه و یا آموزش استفاده کرد .

تصاویرuptodate 2020